Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Mersin’de Çocuklara Hakları Anlatıldı

Mersin’de Çocuklara Hakları Anlatıldı
Mersin Büyükşehir Belediyesi, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Baro işbirliği ile gerçekleştirilen ’Düşlerime Dokunma’ projesi kapsamında çocuklara, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’nde çocuk hakları anlatıldı.

 

Projenin ön tanıtımı 3 okuldan 210 öğrencinin katılımıyla Mersin Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşti. Büyükşehir Belediyesi ve Mersin Barosu arasında imzalanan, Çocuk Refahı ve Sorunlarına Yönelik İş Birliği Protokolü çerçevesinde hayata geçirilen ve Haziran 2016’ya kadar devam edecek olan proje 3’üncü, 4’üncü, 5’inci, 6’ncı ve 7’nci sınıf öğrencileri ile ailelerini kapsıyor.
 
Mersin Barosu Çocuk Hakları Komisyon Başkanı Avukat Ece Kovan Demirtaş, projenin tanıtım programında, çocuklara sahip oldukları haklar ve çocuk istismarı hakkında bilgi verdi. Çocukların birey olduklarının, birey olarak da dokunulmazlığı olan haklara sahip olduklarının anlatıldığı programda, çocukların istismarı tanımlayabilmesi, istemediği durumlarda hayır diyebilmesi ve kendini bu tür eylemlere karşı koruyabilmesine yönelik bilgiler verildi. Çocuklara, istismar ve çocuk istismarına karşı nasıl korunmaları gerektiği konuları, psikodrama hocası tarafından çeşitli oyunlarla anlatılarak farkındalık oluşturuldu.

Yayın Tarihi : 10.12.2015 : 16:30

Etiketler : Mersinde    Çocuklara    Hakları    Anlatıldı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

3959
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN