Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Dolandırıcılığa 4 Gözaltı

Dolandırıcılığa 4 Gözaltı
Tokat’ta O.S.’yi (41) evlilik vaadiyle dolandırıp 50 bin lira değerinde ziynet eşyasını alarak kaçtığı öne sürülen S.A. (36), ağabeyi H.A. (41), annesi C.G. (58) ile onlara yardımcı olan M.B. (38), polis tarafından yakalanarak adliyeye sevk edildi.

 

Tokat’ta yaşayan O.S., bir arkadaşının aracılığıyla daha önce mevsimlik işçi olarak ailesi ile birlikte kente gelen S.A. ile tanıştı. S.A. bir süre sonra O.S.’ye evlenmek istediğini söyleyerek ailesi ile tanışmasını istedi. Ardından O.S., kadının annesi C.G. ve ağabeyi H.A. ile tanıştı. Evlilik konusunda anlaşan çiftler daha sonra düğün hazırlıklarına başladı. S.A. ve ailesi düğün hazırlıkları kapsamında O.S.’den 50 bin lira değerinde altın almasını istedi. O.S. altınları alarak kendisiyle evlenmek isteyen S.A.’ya teslim etti. Ancak ertesi gün O.S., S.A. ve ailesine ulaşamayınca dolandırıldığını belirterek polise başvurdu.
 
İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ekipleri bunun üzerine çalışma başlattı. Başlatılan çalışma kapsamında O.S.’yi evlilik vaadiyle dolandırdıkları tespit edilen S.A., H.A., C.G. ve kendilerine yardımcı olan M.B. Turhal’da yakalandı. Yakalanan zanlıların üzerinde yapılan aramada altınlar ele geçirildi. Polis tarafından gözaltına alınan zanlıların, daha önce bu yöntemle kentte H.G. isimli bir vatandaşı dolandırdıkları, ayrıca M.B.’nin bu suçtan dolayı diğer illerde poliste çok sayıda kaydının bulunduğu tespit edildi. Polisteki ifadelerinin ardından dört zanlı adliyeye sevk edildi.

Yayın Tarihi : 10.12.2015 : 16:28

Etiketler : Tokatta    Evlilik    Vaadiyle    Dolandırıcılığa    Gözaltı    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9277
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN