Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Umuda Yolculuk Durmuyor

Umuda Yolculuk Durmuyor
Çanakkale’nin Ayvacık İlçesi’nden lastik botla yasa dışı yollardan Yunanistan’ın Midilli Adası’na geçmeye çalışan 42 kaçak, yaklaşık 2 mil açıkta sahil güvenlik ekipleri tarafından yakalandı. Sahil güvenlik botuna alınarak Küçükkuyu’ya getirilen kaçaklara insani yardım yapıldı. Bu olayın dışında, 7 ve 8 Aralık tarihlerinde Ege Denizi’nde 223 kaçak göçmen daha kurtarıldı.

 

 
Ayvacık açıklarındta devriye görevi yapan TCSG 16 Botu, bugün sabah saatlerinde, Küçükkuyu Biberderesi Mevkisi’nden denize açılan kaçaklar olduğunu farkedip, harekete geçti. Sahil güvenlik ekipleri, kıyıdan 2 mil açıkta Afganistan ve Suriyeli toplam 42 kaçağın içinde bulunduğu lastik botu durdurdu. Kaçaklar, sahil güvenlik botuna alınarak Küçükkuyu Beldesi Rıhtımı’na getirildi. Kaçaklara burada yiyecek ve içecek yardımı yapılırken, çocuklara da oyuncak dağıtıldı. Kaçaklar arasındaki cilt hastası iki kardeş ise görenlerin yüreklerini sızlattı.
 
2 GÜNDE 223 KAÇAK GÖÇMEN DAHA KURTARILDI
 
Ege Denizi’nde, İzmir’in Çeşme, Aydın’ın Didim, Muğla’nın Bodrum ilçeleri, Çanakkale’nin Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu beldesi açıklarında Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından 7 ve 8 Aralık tarihlerinde yapılan denetimlerde de, 7 ayrı olayda 223 kaçak göçmen kurtarıldı, bir Türk organizatör yakalandı. Çeşme’de 8 Aralık’ta gece yaşanan faciada, botları alabora olan kaçaklardan 5’inin cesedine ulaşılırken, bu olayda kaybolan iki kişiyi arama kurtarma çalışmaları ise sürüyor.
 

Yayın Tarihi : 10.12.2015 : 15:50

Etiketler : Umuda    Yolculuk    Durmuyor    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6419
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN