Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İnanç Önderlerinden Barış Mesajı

İnanç Önderlerinden Barış Mesajı
Sarıyer Belediyesi tarafından düzenlenen yeni yıl yemeğine katılan farklı dini gruplara ait inanç önderleri, yeni yıl için barış çağrısında bulundu.

 

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in ev sahipliğinde Tarabya Oteli’nde düzenlenen, yemeğe Fener Rum Patriği Bartholomeos, Süryani Ortodoks Kilisesi İstanbul Metropoliti Yusuf Çetin, Mardin Deyrulzafaran Manastırı Metropolit Saliba Özmen, Türkiye Ermeniler Patrik Vekili Aram Ateşyan, Suryani Patrik Genel Vekili ve Dinlerarası Diyalog Başkanı Yusuf Sağ, Türkiye Hahambaşı İsak Haleva, Türk Musevi Cemaati Başkanı İshak İbrahimzadeh, Hacı Bektaş Dergahı Postnişini Veliyettin Ulusoy, Ermenistan Daimi Temsilcisi Harkeli Kerabayzar Levon Zekiyanbirer ile çok sayıda davetli katıldı.
 
ADALET VE EŞİTLİK VARSA BARIŞ KENDİLİĞİNDEN GELİR
 
Yemekte konuşan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, "Çağlar boyunca, insanlığın peşinde koştuğu ve gerçekleştirmek için uğraştığı iki önemli şey adalet ve eşitlik. Bu iki kavramın hayata geçirilebildiği yerlerde zaten barış da kendiliğinden gelir. Ama bu çabanın sürdürülebilir ve kalıcı olması da, gerek karar alıcıların gerekse kanaat ve toplum önderlerinin üzerine yüklenmiş en önemli misyon olarak kabul edilmelidir” dedi.
 
Yemekte birer konuşma yapan dini cemaat önderleri de, savaşların sona ermesini, 2016 yılında insanlığın kardeşçe yaşadığı, barış ve huzur ortamında bir dünya temennisinde bulundular.
 
Konuşmaların ardından Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin ile birlikte tüm katılımcılar adına yeni yıl pastasını kestiler.

Yayın Tarihi : 10.12.2015 : 15:41

Etiketler : Yeni    Yıl    Yemeğinde    İnanç    Önderlerinden    Barış    Mesajı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2977
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN