Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Çanakkale Valisi Erkal’a Ziyaret

Çanakkale Valisi Erkal’a Ziyaret
Yeni Zelanda’nın Ankara Büyükelçisi Jonathan Curr, Çanakkale Valisi Hamza Erkal’ı makamında ziyaret etti.

 

Çanakkale Valisi Hamza Erkal, Yeni Zelanda’nın Ankara Büyükelçisi Jonathan Curr’u makamında ağırladı. Yeni Zelanda tarihinde Çanakkale’nin önemli bir yere sahip olduğunu hatırlatan Vali Erkal, "100 yıl önce yaşanan savaş dolayısıyla burada kurulan bağlar, 100 yıl sonra barış vesilesiyle bizleri bir araya getirdi. Buraya geliş sebepleri, hem benim atanmam ile ilgili hayırlı olsun ziyareti, hem de bu yıl yapılacak törenlerle ilgili bilgi alışverişinde bulunmak. Bunları detaylı olarak görüştük" diye konuştu.
 
YENİ ZELANDA’DAN BURS
 
Büyükelçi Curr da Çanakkale’nin ülkesi için çok özel bir yere sahip olduğunu vurguladı. Her sene binlerce Yeni Zelandalı’nın Çanakkale’ye gelerek atalarının mezarlarını ziyaret ettiğini ve saygısını sunduğunu söyledi.
 
Yeni Zelanda’da 4 yıl önce meydana gelen depremde ölen Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Görevlisi Didem Yaman’ın anısına burs programı başlattıklarını söyleyen Curr, bursun talihlisinin de Olcan Uzun olduğunu söyledi. Uzun’un, Didem Yaman’ın babası İzzet Yaman ile tanışma şansına da sahip olduğunu belirten Curr, burs hakkı kazanan gence akademik hayatında başarılar diledi.
 
Vali Hamza Erkal ve Büyükelçi Jonathan Curr, daha sonra birbirlerine çeşitli hediyeler takdim etti.
 
 

Yayın Tarihi : 10.12.2015 : 13:41

Etiketler : Yeni    Zelanda    Büyükelçisi    Currdan    Çanakkale    Valisi    Erkala    Ziyaret    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6340
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN