Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Nürnberg Başkonsolosluğu Önünde Şüpheli Araç Paniği

Nürnberg Başkonsolosluğu Önünde Şüpheli Araç Paniği
Almanya’nın Nürnberg Başkonsolosluğu önüne park edilen şüpheli araç, korku yarattı. Plakasının çalıntı olduğu anlaşılan araç, önceki akşam konsolosluk binasındaki parka yasak alanda görülünce dikkat çekti.

 

MÜNİH’TEN BOMBA İMHA UZMANLARI GELDİ
 
Sabah saatlerinde araçta bomba şüphesi üzerine Münih’ten bomba imha uzmanları başkonsolosluğun önüne geldi. Araç çevresinde yoğun güvenlik önlemi alan polis, çevreye kimseyi yaklaştırmadı
 
KONSOLOSLUK BİNASI TEDBİR İÇİN BOŞALTILDI
 
Nürnberg Başkonsolosluğu araçta bomba şüphesi üzerine derhal boşaltıldı ve konsoloslukta işlem yapılmadı. Personel ve vatandaşlar dışarı çıkarıldı ve sonrasında yapılan incelemede araçta bomba olmadığı anlaşıldı.
 
BAŞKONSOLOS AÇIKLAMA YAPTI
 
Türkiye’nin Nürnberg Başkonsolosu Yavuz Kül ile Konsolos Gürol Baş yaptıkları açıklama yaparak, herhangi bir tehlikenin bulunmadığı anlaşılınca personelin ve vatandaşların saat 10.30 itibari ile içeri alındığını ifade etti.
 
Polisten yapılan açıklamada, sonradan aracın yanına gelen iki kişinin araçlarının bozulduğunu ve bunun üzerine en yakın yere park ettikleri belirtildi. Araç çekici ile olay yerinden kaldırılırken, 2 kişi ifadeleri alınmak üzere polis merkezine götürüldü.
 
Nürnberg Başkonsolosluk binası geçtiğimiz yaz ağustos ayında boyalı bir saldırıya hedef oldu.

Yayın Tarihi : 10.12.2015 : 13:28

Etiketler : Nürnberg    Başkonsolosluğu    Önünde    Şüpheli    Araç    Paniği    Dış    Haberler    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9468
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN