Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Mezarlıkta Ahiret Dersine Tepki

Mezarlıkta Ahiret Dersine Tepki
Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen) Genel Başkanı Kamuran Karaca, Adana’da Sarıçam Orhangazi İmam Hatip Ortaokulu din ve ahlak bilgisi dersi öğretmeni Yaşar Çıraklı’nın bir grup öğrencisini mezarlığa götürüp, ’ahirete iman, kıyamet ve yeniden dirilme’ konulu dersi vermesine tepki gösterdi.

 

Merkez Sarıçam İlçesi’ndeki Orhangazi İmam Hatip Ortaokulu öğretmeni Yaşar Çıraklı, önceki gün 7-E sınıfını Burak Mezarlığı’na götürdü. Öğretmen Çıraklı, mezarlar arasında oturan öğrencilerine ’Ahirete iman, kıyamet ve yeniden dirilme’ konusunu anlattı. 12-13 yaşlarındaki öğrencilerin sorularını yanıtlayan Çıraklı, mezarlık dersini de ’sıra dışı’ uygulama olarak yorumladı.
 
MÜFREDAT ELEŞTİRİSİ
 
Bugün sendika binasında açıklama yapan Eğitim-Sen Genel Başkanı Kamuran Karaca ise bu duruma tepki gösterdi. Söz konusu öğretmenin müfredatın dışına çıktığını savunan Kamuran Karaca, "Ayrıca pedagojik yönden bu yaptığının çocuklar üzerinde bırakacağı etkiyi hiçe saymaktadır. Öğretmenin ders müfredatı yerine uydurma mezarlık müfredatı uygulaması anlaşılır değildir" dedi.
 
İlgilileri göreve çağıran Karaca, Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün soruşturma başlatmasını istedi.

Yayın Tarihi : 10.12.2015 : 13:25

Etiketler : Mezarlıkta    Ahiret    Dersine    Tepki    Eğitim-Eğitim    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8515
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN