Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


CHP’de Aday Çok Uzlaşma Yok

CHP’de Aday Çok Uzlaşma Yok
CHP İzmir İl Başkanı, 20 Aralık’ta yapılacak seçimle belirlenecek. Koltuk tek ama talibi çok. Eski belediye başkanlarından eski milletvekillerine, görevdeki baro başkanından yeni seçilen ilçe başkanlarına kadar çoğu isim, partiyi 2018’e kadar yönetmek istiyor. Adayın çok ama uzlaşmanın ’yok’ olduğu partide ilçe başkanları hafta sonu tek aday çıkarmaya çalışacak.

 

 
İzmir’de il başkanını seçmek için 20 Aralık’ta sandığa gidecek CHP’de aday arayışı sürüyor. Adaylığını resmen açıklayan tek isim, 11 aydır görevi sürdüren İl Başkanı Bedri Serter oldu. İlçe belediye başkanları, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun işaret edeceği ismi bekliyor.
 
Destek vereceği adayı yıpratılmaması için son ana kadar açıklamayacak olan Kocaoğlu tüm ilçe başkanlarını telefonla arayarak tebrik ederken adaylık için adı geçen isimler hakkında nabız da yokladı.
 
Aday arayışının sürdüğü Kocaoğlu ekibinin desteğine en yakın isimler arasında Nevzat Kavalar, Ülkümen Rodoplu, Hüseyin Saygılı, Sevda Kılınç, Süha Barlak ve Yücel Özen görünüyor. Çiğli’de seçim kaybeden eski İlçe Başkanı Utku Gümrükçü çalışmalarını hızlandırırken Gaziemir İlçe Başkanı Umut Tekin de adaylık için nabız yokluyor.
 
Öte yandan CHP Genel Sektereri Gürsel Tekin, ilçe örgütlerini dolaşıp "Hangi adayla seçimi ararız" sorusunun yanıtını alması için Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Selahattin Balta’yı görevlendirdi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başdanışmanı olan eski İzmir Milletvekili Erdal Aksünger’in de aday olabileceği öğrenildi.
 
İzmir Baro Başkanı Aydın Özcan’a teklif gittiği ancak sıcak bakmadığı öne sürüldü. CHP eski İzmir İl Başkanı Rıfat Nalbantoğlu, Karşıyaka Belediyesi eski Başkanı Cevat Durak’ın da adaylık için adı geçiyor.
 
CHP eski Konak İlçe Başkanı Sinan Karamustafaoğlu da adaylık icin her gün delege ile görüşürken CHP Konak İlçe Başkanı Şakir Başak, Kılıçdaroğlu ile biraraya geldi. Başak Kılıçdaroğlu’nun "İlçe başkanları ile biraraya gelin, uzlaştığınız ismi bana bildirin" sözü üzerihe hafta sonu ilçe başkanlarını toplayacağını bildirdi. Başak, "İl başkanı aday olmasaydı bu toplantıyı o yapardı ama o aday olduğu için ben yapacağım" dedi.

Yayın Tarihi : 10.12.2015 : 13:18

Etiketler : Chpde    Aday    Çok    Uzlaşma    Yok    Bölge   


Yorumlar

1765
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN