Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Suriyelilere Çadır Hastanede Sağlık Hizmeti

Suriyelilere Çadır Hastanede Sağlık Hizmeti
Hatay’ın Altınözü İlçesi’nde Suriyelilerin yaşadığı Boynuyoğun Çadırkenti’nde bulunan çadır hastanede, doktorun yazdığı ilaçlar da çadır eczaneden veriliyor.

 

 
Hatay’ın Suriye sınırındaki ilçelerinden olan Altınözü’nde 2011’de AFAD tarafından kurulan Boynuyoğun Çadırkenti’nde 3 bin 980 Suriyeli yaşıyor. Her türlü ihtiyaçları devlet tarafından karşılanan Suriyelilere yerinde sağlık hizmeti verilmesi amacıyla da çadır hastane kuruldu.
 
Sağlık Bakanlığı, AFAD ve Türk Kızılayı tarafından kurulan çadır hastane, 4 yıldır aralıksız sağlık hizmeti veriyor. 3 konteynerden oluşan hastanede doktor tarafından yazılan ilaçlar yine çadırkentte bulunan eczaneden karşılanıyor. Eczanede her türlü ilacı bulmak mümkün. Ayrıca çadır hastanede 1 ambulans sürekli hazır bekletiliyor. Ambulans, tedavileri modern hastanelerde yapılması gereken hastaların sevki ve Suriye’den gelebilecek yaralılara anında müdahale edebilmek amacıyla sürekli hastane önünde hazır bekletiliyor.
 
Çadırkentte kalan Suriyeliler, hastalandıkları zaman gittikleri çadır hastanede kendileri ve çocuklarıyla yakından ilgilenildiğini belirterek kendilerini kapılarını açan Türkiye’ye teşekkür etti.
 
Boynuyoğun Çadırkenti’nde 11 çadır sınıftan oluşan bir de okul bulunuyor. Türkiye ve Suriye eğitim müfredatına göre eğitim verilen okulda 810 Suriyeli öğrenci eğitim görürken; 35’i Suriyeli 9’u Türk toplam 44 öğretmen görev yapıyor.

Yayın Tarihi : 10.12.2015 : 12:47

Etiketler : Suriyelilere    Çadır    Hastanede    Sağlık    Hizmeti    Kanalben    Haber   


Yorumlar

3316
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN