Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


O Facianın Sanıklarına 35’er Yıl İstendi

O Facianın Sanıklarına 35’er Yıl İstendi
Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde, Suriyeli 3 yaşındaki Aylan Kurdi, ağabeyi 5 yaşındaki Galip Kurdi ve annesi Rihan Kurdi’nin de aralarında bulunduğu 5 kişinin öldüğü tekne faciasıyla ilgili tutuklanan Suriye uyruklu 2 sanık hakkında iddianame hazırlandı. Sanıkların her biri için 35 yıla kadar hapis cezasının istendiği iddianame mahkemeye sunuldu.

 

Akyarlar Mahallesi Ali Hoca Burnu sahili kıyısına geçen 2 Eylül’de minik bedeni vurunca tüm dünyanın göçmen sorununa bakışını değiştiren Suriyeli Aylan Kurdi ile ağabeyi Galip Kurdi ve annesi Rihan Kurdi’nin de aralarında bulunduğu 5 kişinin öldüğü o faciayla ilgili iddianame hazırlandı. Olayın ardından yakalanan ve tutuklanan Suriye uyruklu 2 kişi hakkında Bodrum Cumhuriyet Savcısı Akif Taşdemir tarafından hazırlanan iddianamede ’bilinçli taksirle birden fazla kişinin ölümüne sebep olmak’ ve ’iştirak halinde göçmen kaçakçılığı yapmak’ suçlarından her şüpheli hakkında 35 yıla kadar hapis ve ayrıca adli para cezası istendi. Bodrum Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderilen iddianame kabul edildiği takdirde duruşma günü verilerek sanıkların yargılanmasına başlanacak.
 
Olayla ilgili henüz kimlikleri tespit edilemeyen 2’si Suriye uyruklu diğerleri Türk 6 kişi daha aranıyor.
 
 

Yayın Tarihi : 10.12.2015 : 12:38

Etiketler : Aylanın    Da    Öldüğü    O    Facianın    Sanıklarına    er    Yıl    İstendi    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7157
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN