Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Türk Bandıralı Gemide 2 Ceset Bulundu

Türk Bandıralı Gemide 2 Ceset Bulundu
Türk Bandıralı ’IDC Pearl’ isimli kuru yük gemisi Tayvan’da onarım için demirlediğinde makine dairesinde çürümüş 2 ceset bulundu. Bir ay önce arıza nedeniyle götürüldüğü Tayvan’daki tersanede çalışanlarca bulunan cesetler, dün akşam saatlerinde İskenderun Yazıcılar İskelesi’ne gelen gemiden çıkarıldı. Kimliği belirsiz kişilerin 5 yıl önce öldüğü, bu sürede dünyanın bir çok bölgesini dolaştığı  belirtiyor.

 

Türk şirketi tarafından 3 yıl önce satın alınan 30 bin 85 grostonluk kuru yük gemisi, yük taşırken arızalandı. Bunun üzerine gemi, Tayvan’daki bir tersaneye çekildi. Geminin balans depolarının bulduğu bölüme giren işçiler, depolar arasında sıkışmış 2 çürümüş ceset buldu. Cesetlere dokunmayan işçiler depoları kapatıp geminin çıkışını verdi.
 
Durumdan Türk yetkililer de bilgilendirilirken, ’IDC Pearl’ adlı gemi yaklaşık 1 aylık yolculuğun ardından dün akşam saatlerinde İskenderun’a geldi.
 
İskenderun Cumhuriyet Başsavcılığı kontörlünde girilen gemideki çürümüş cesetler, olay yerinden yapılan incelemenin ardından çıkarıldı.
 
5 YIL ÖNCE ÖLDÜKLERİ TAHMİN EDİLİYOR
 
Cesetlerin üzerinden kimlik çıkmazken, bulundukları bölmenin kapısının üzerinde el ve tırnak izleri tespit edildi. Cesetlerin bulunduğu bölümün kapalı olduğu bakım ve arızalar dışında hiç kimsenin oraya girmediği belirtildi. Gemilerin de 5 yılda bir tersaneye bakıma alındığı ve bakım sırasında bu bölümlere de girildiğini belirten yetkililer, bu nedenle cesetleri bulunan kişilerin 5 yıl önce ölmüş olabileceğini kaydetti.
 
Cesetlerin mültecilere ya da daha önce bakım sırasında giren işçilere ait olabileceği değerlendirilirken, bakım tamamlandıktan sonra işçiler gemiden ayrılırken sayım yapıldığı ve bu nedenle de işçi olma ihtimallerinin düşük olduğu bildirildi.

Yayın Tarihi : 10.12.2015 : 12:16

Etiketler : Tayvanda    Bakıma    Alınan    Türk    Bandıralı    Gemide    Ceset    Bulundu    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7331
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN