Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


KİTVAK’tan Konserli 20. Yıl Kutlaması

KİTVAK’tan Konserli 20. Yıl Kutlaması
İzmir’deki Kemik İliği Transplantasyon ve Onkoloji Merkezi Kurma Vakfı (KİTVAK), 20. yıl kutlamalarına "Bir Nefes Alaturka Yorumcuları"nın Özel Ege Lisesi Yüksel Eraslan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdikleri "Sada-i Aşk" konseri ile başladı.

 

 
İlk olarak 1980 yılında sahne alan “Bir Nefes Alaturka Yorumcuları", 35 yıl sonra İzmir’de KİTVAK için bir araya geldi. Grubun üyeleri Haluk Derinöz (kanun), Yıldan Dirik (ud), Gülten Yeğin (klasik kemençe), Nihat Demirkol (piyano) izleyenlere "Alaturka’yı bir düşünce ve yaşama biçimi" olarak yorumlayarak, bunu hissettirmeyi amaçlıyor. Nihat Demirkol, konserin içeriğini “Şiir, güfte, aşk, hatıra, nükte, hiciv, sanat ve tasavvuf renklerinin serpiştirildiği, edebiyat tarihinden alınma hikayeler ile bezenmiş özgün bir repertuvarımız var“ diyerek tanımladı.
 
Özel Ege Lisesi ev sahipliğinde gerçekleşen konsere; Özel Ege Lisesi Kurucu Temsilcisi Yansı Eraslan, Eraslan Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Ebru Eraslan ve KİTVAK Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Soncul, KİTVAK Yönetim Kurulu Başkan Vekili Av. Yıldızay Şengün, yönetim kurulu üyeleri İklil Ulueren, Nesrin Coşkun, Engin Cankeş ve Serdar Dedeoğlu katıldı. KİTVAK dostlarının büyük ilgi gösterdiği konser sonrası KİTVAK Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Soncul tarafından Bir Nefes Alaturka Yorumcuları’na günün anısına KİTVAK Umut Bebek ve KİTVAK Masal Bebek takdim edilirken, katkı ve desteklerinden dolayı Eraslan Vakfı adına Ebru Eraslan’a plaket ve Genç KİTVAK Eşbaşkanı Kerim Eraslan’a ise KİTVAK Teşekkür Belgesi verildi.
 
Genç KİTVAK tarafından düzenlenen ilk organizasyon olma özelliği de taşıyan “Sada-i Aşk" Konserinden elde edilen gelirin tamamı Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi içinde yapımı devam eden KİTVAK Hasta ve Hasta Yakınları Konukevi inşaatına aktarılacak.
 
 

Yayın Tarihi : 10.12.2015 : 12:10

Etiketler : Kitvaktan    Konserli    Yıl    Kutlaması    Bölge   


Yorumlar

8295
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN