Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


"İhracatın Gerilemesinden Endişe Ediyoruz"

Kocaeli Sanayi Odası (KRSO) Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Rusya’nın Türkiye’nin ticaret partnerlerinden birisi olduğunu belirterek, "Rusya pazarına yönelik endişelerimiz var. Rusya krizinden sonra ihracatın daha da gerileyeceğinden endişe ediyoruz" dedi.

 

KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, son dönemde dış ticaret açısından risklerin arttığını söyledi. Rusya krizi nedeniyle gelecek döneme ilişkin kimya ve otomotiv sektöründeki sanayicilerin endişelerinin olduğunu belirten Zeytinoğlu, "Rusya pazarına yönelik endişelerimiz var. Rusya krizinden sonra ihracatın daha da gerileyeceğinden endişe ediyoruz. Rusya ülkemizin önemli ticaret partnerlerinden biridir. Kocaeli dış ticaret rakamlarına göre Kasım ayı ihracatı geriledi. İthalatımız ise azaldı. Buna Rusya krizinin de eklenmesi ile gelecek döneme olan endişelerimizi artırıyor" diye konuştu.
 
Zeytinoğlu, 2016 yılında ABD’nin faizleri artıracağını öne sürerken şöyle konuştu:
 
"Türkiye’nin mevcut faizinin yüksek olduğunu da dikkate alarak iyi bir ekonomi politikası ile faizin, Amerikan faizlerinin artmasına rağmen kontrol edilebilmesini arzu ediyoruz. 2016 yılında gerçekleşecek olan Merkez Bankası başkan seçim sürecinin, Türkiye ekonomisinde istikrarlı büyüme ve işsizliği azaltan anlayışa göre gerçekleşmesini bekliyoruz. Ve daha fazla sanayiye yakın duruşun olduğu bir Merkez Bankası dönemi arzuluyoruz."

Yayın Tarihi : 10.12.2015 : 11:39

Etiketler : Zeytinoğlu    Rusya    Krizinden    Sonra    İhracatın    Gerilemesinden    Endişe    Ediyoruz    Ekonomi    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4190
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN