Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Cezayı Yargıtay Az Buldu

Cezayı Yargıtay Az Buldu
Adana’da 28 yaşındaki Durdu Mehmet Binici’ye, aynı markette kasap olarak çalışan arkadaşı 29 yaşındaki Ersan Çelik’i öldürdüğü gerekçesiyle verilen 29 yıl 2 ay hapis cezasını az bulan Yargıtay, ’öldürme ve nitelikli yağma suçlarından’ cezalandırılmasını istedi.

 

Markette kasap olarak çalışan Durdu Mehmet Binici, çalışma arkadaşı Ersan Çelik’ten aldığı 7 bin lira borcu ödeyemeyince araları açıldı. Bunun üzerine plan yapan Binici, 12 Kasım 2012’de Çelik’i arayarak "Kayınpederim sana alacağına karşılık çek verecek" diyerek buluşmaya çağırdı. Binici, merkez Çukurova İlçesi’ne bağlı Kabasakal ile Seyhan Baraj Gölü arasındaki araziye götürdüğü Çelik’i tabancayla öldürüp üzerindeki para, cep telefonu, nüfus cüzdanı ve kredi kartlarını aldı. Daha sonra evine giden Binici, üzerini değiştirip parmak izi kalmaması için olayda kullandığı kiralık aracı temizletti. Gamze Çelik eşi Ersan Çelik’i telefonla aramasına rağmen ulaşamadı. Eşinin evden ayrılırken "Telefonla ara, cevap veremezsem hayatımdan endişe et" dediği için başına kötü bir şey gelmesinden şüphelenen Gamze Çelik, polise ve Cumhuriyet Savcılığı’na başvurdu. Polis, şüpheli Binici’nin çalıştığı markete gitti. Ancak, Binici, "Üzerimdeki kıyafeti değiştirip, geliyorum" diyerek arka kapıdan kaçtı. Çelik’in cesedi 8 gün sonra bulunurken, Binici de yakalanıp tutuklandı.
 
’ELİNDEKİ SİLAHI ALDIM’
 
Durdu Mehmet Binici, tasarlayarak öldürme suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu, hürriyetinden yoksun kılma ve silahla yağma suçlarından da 29 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde yağma suçunu kabul etmedi. Çelik’in kendisine silah çektiğini öne süren Binici, "Boş kağıda imza attırmak istedi. Kabul etmeyince de küfrederek ’Altındaki karına kadar hepsini alacağım’ dedi. Telefonuna gelen mesaja bakmak istediği anda bana doğrulttuğu silahı elinden alarak ona ateş ettim. Kaç el ateş ettiğimi hatırlamıyorum. Mermi bitene kadar ateş ettim. Panik haldeydim. Evime döndükten yarım saat sonra babası geldi. Ersan’ı sordu. Sonra birlikte Ersan’ın evine gittik. Çok pişmanım" diye savunma yaptı. Mahkeme heyeti, Durdu Binici’ye iyi hal indirimi uygulayarak kasten öldürme ve hırsızlık suçlarından 29 yıl 2 ay hapis cezası verdi.
 
YARGITAY KARARI BOZDU
 
Ailenin itirazı üzerine dosyayı görüşen Yargıtay 1’inci Ceza Dairesi Durdu Mehmet Binici’ye verilen hapis cezasını az bulup, tasarlayarak öldürme ve nitelikli yağma suçlarından ceza verilmesini isteyerek kararı bozdu. Bozma kararının ardından 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde yeniden hakim karşısına çıkan Binici, olayda kendisini koruduğunu söyleyerek yağma suçunu işlemediğini öne sürdü. Mahkeme heyeti, duruşmayı erteledi.

Yayın Tarihi : 10.12.2015 : 11:24

Etiketler : Arkadaşını    Öldüren    Sanığa    Cezayı    Yargıtay    Az    Buldu    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4273
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN