Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kuryeler İçin ’Kabin İçi Isıtma Aparatı’

Kuryeler İçin ’Kabin İçi Isıtma Aparatı’
Eskişehir’de emekli kaporta ustası 65 yaşındaki İsmail Düvencioğlu, sıcak yiyecek taşıyan motosikletli kuryeler için ’Kabin içi ısıtma aparatı’ yaptı.

 

İsmail Düvencioğlu, tüketicilerin en faza motosikletli kuryelerle getirilen sıcak yiyeceklerin soğuk olmasından şikayetçi olduklarını söyledi. Düvencioğlu, bunu göz öüne alarak kendi motosikletinde bir sistem denediğini anlattı. Makine mühendisi arkadaşlarının yardımıyla motosikletin egzozundan çıkan sıcak havayı yanmaz hortumla motosikletin arkasına konulan kutunun altından geçirdiğini anlatan Düvencioğlu şöyle devam etti:
 
"Kutu içerisine egzoz gazının girmemesi için de gerekli önlemleri aldım. Böylelikle kutuya 45 derece bir sıcaklık gelmesini sağladım. Birkaç denemeden sonra bu sistemi geliştirdim ve patenti için başvurumu yaptım. Patentini aldığım bu sistemin kurulması için çok sayıda yemek firmasından talep geldi."
 
Türkiye ve dünyanın birçok yerinde kuryelerin sıcak yemek servisi yapmak için motosiklet kullandıklarını söyleyen İsmail Düvencioğlu, şöyle konuştu:
 
"Soğuk havalarda ve uzak mesafelerde motosikletin arkasında bulunan kutudaki yiyeceğin sıcak kalması mümkün olmamakta ve müşteri memnuniyetsizliğine sebebiyet vermektedir. Benim bulduğum sistem sayesinde hiçbir ek enerji kaynağı kullanmadan, direkt egzozdan atılan gazların ısısından faydalanılarak kutudaki yiyeceğin sıcak kalması sağlanıyor."

Yayın Tarihi : 10.12.2015 : 10:18

Etiketler : Kaportacıdan    Yemek    Taşıyan    Kuryeler    İçin    kabin    İçi    Isıtma    Aparatı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5361
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLERReklam

YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN