Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


CHP İzmir'de Kavalar Sesleri

CHP İzmir'de Kavalar Sesleri
CHP İzmir'de yaklaşan il kongresi öncesinde adayların çalışmaları sürüyor. Gerçekleştirilen son Bornova İlçe Kongresi'nde ilçe başkanlığı görevini kazanan Nevzat Kavalar'ın, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun da desteğiyle il başkanlığı görevinde de dümene geçmesi bekleniyor.

 

Burak Cilasun / Ben TV

Cumhuriyet Halk Partisi'nde Ocak ayındaki kurultay öncesinde İzmir İl Örgütü, kendi seçimlerini tamamlamaya çalışıyor. Mahalle delege seçimleri ve ardından 30 ilçedeki ilçe başkanlığı yarışının ardından il için de yoğun bir kulis ve delege savaşı yaşanıyor.

CHP İzmir İl Başkanı Bedri Serter'in sönük geçen yeniden adaylık açıklamasının ardından, adaylık için nabız yoklayan Dr. Ülkümen Rodoplu, Selim Utku Gümrükçü ve Gaziemir İlçe Başkanı Umut Tekin'in çalışmaları sürerken, kulislerse "ağabey" formülünde birleşme sağlanacağını söylüyor. 

Parti içi kaynaklar geçtiğimiz hafta gerçekleşen CHP Bornova İlçe Kongresi'nden zaferle çıkan Nevzat Kavalar'ın, il başkanlığı görevini istediğini ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile birlikte başta Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ olmak üzere birçok ilçe belediye başkanının ve parti içindeki önemli ismin desteğiyle birlikte il başkanlığı için çok kısa süre içinde  adaylığını açıklayacağını belirtiyor.

Öte yandan Kavalar'ın devreye girmesi parti içindeki adaylık dengelerini de değiştireceğe benziyor. Adaylık için nabız yoklayan bazı isimlerin, Kavalar'ın il yönetim listesinde olabileceği de gelen bilgiler arasında.

Yayın Tarihi : 10.12.2015 : 10:20

Etiketler : chp    izmir    il başkanlığı    nevzat kavalar    aziz kocaoğlu    hasan karabağ    bedri serter    utku gümrükçü    ülkümen rodoplu    umut tekin    delege    siyaset    il örgütü    cumhuriyet    halk    partisi    burak cilasun   


Yorumlar

4361
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN