Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İzmir ve Selanik Aynı Masada Buluştu

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nu ziyaret eden Selanik Belediye Başkanı Boutaris, Türkiye ve Yunanistan başbakanlarını İzmir’de buluşturmanın çok anlamlı olacağını, hem iki ülke hem de iki kent arasındaki ilişkileri çok daha güçlü kılacağını söyledi. Boutaris’in önerisine Başkan Kocaoğlu’ndan da destek geldi.

 

Turizm, eğitim ve iş olanaklarının tanıtımı için bir dizi temasta bulunmak amacıyla İzmir’e gelen Selanik Belediye Başkanı Yannis Boutaris, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nu makamında ziyaret etti. 
 
Samimi bir havada gerçekleşen ziyarette konuşan Selanik Belediye Başkanı Yannis Boutaris, iş dışında tatil için de İzmir’e gelmeyi arzu ettiğini söyledi. İzmir’i çok sevdiğine vurgu yapan Boutaris, “Ben kendimi Selanik’teymiş gibi hissediyorum. İzmir’in havası bir başka! İstanbul da çok güzel. Güzel yerleri var ama orası başka, burası başka.  Burada her şey daha iç içe ve daha sıcak. İki kent arasında yapabileceğimiz işbirliklerini konu başlıklarıyla belirleyebilirsek önümüz daha da açılır diye düşünüyorum” dedi.  Boutaris, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Ahmet Davutoğlu ve Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras’ı İzmir’de buluşturmanın çok anlamlı olacağını, hem iki ülke hem de iki kent arasındaki ilişkileri çok daha güçlü kılacağını da sözlerine ekledi. Selanik Belediye Başkanı ayrıca,  Türkiye’deki büyükşehir belediyelerinin yapılanmasını öğrenmek istediklerini ifade ederek sistemin işleyişi, organizasyon ve örgütlenme konularında detaylı bilgi talebinde bulundu.
 
“Ocak’ta Selanik’teyiz”
 
İki kent arasındaki işbirliklerinin artırılması için projeleri somutlaştırıp bilgi ve tecrübe aktarımı yapabileceklerini  belirten İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Ocak ayı içinde Selanik’i ziyaret edeceklerini açıkladı. Başkan Kocaoğlu, bu ziyaret sırasında İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin işleyişi ve projeleriyle ilgili kapsamlı bir sunum yapabileceklerini söyledi. Aziz Kocaoğlu, iki başbakanın İzmir’de buluşması fikrini samimiyetle destekleyeceklerini ve bunun için ellerinden geleni yapacaklarını da sözlerine ekledi. 
 

Yayın Tarihi : 10.12.2015 : 09:42

Etiketler : izmir    selanik    aziz kocaoğlu    yannis boutaris    aleksis çipras    ahmet davutoğlu    ege       


Yorumlar

9338
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN