Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Tekin'den ’At Pazarlığı’ Benzetmesi

Tekin'den ’At Pazarlığı’ Benzetmesi
CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, partisinin MYK toplantısı öncesinde açıklamalarda bulunarak gazetecilerin sorularını yanıtladı.

 

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Rusya’nın gündeme getirdiği ’Türkiye IŞİD’den kaçak petrol alıyor’ iddialarını değerlendirerek, ’IŞİD terör örgütü ve petrol sevkiyatı konusunda kamuoyuna daha net bilgi verilmesi gerekiyor’ dedi. Mülteci sorununa değinen Tekin, "Saldık cümlesi belli ki Avrupa’yı çok rahatsız etmiş çok sayıda mültecinin gitmesi ile birlikte. Bir görüşme trafiği başladı. Bu görüşme trafiği içerisinde neredeyse bir ’at pazarlığı’ konusuna dönüştü para ile maalesef mültecilerimiz, mazlum insanların perişanlığı ortada" diye konuştu.
 
"ÇÖZÜM SÜRECİ DEDİKLERİ POLİTİKA BÖLGEYİ DÜŞÜK YOĞUNLUKLU BİR SAVAŞ DURUMUNA SOKMUŞTUR"
 
Geçtiğimiz günlerde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte Diyarbakır’da uğradığı silahlı saldırıcı sonucu öldürülen Baro Başkanı Tahir Elçi’nin ailesini ziyaret eden Tekin, bölgede yaşanan çatışmaların artık son bulması gerektiğini vurgulayarak, "Çözüm süreci dedikleri politika bölgeyi düşük yoğunluklu bir savaş durumuna sokmuştur. Her gün düşük yoğunluklu bir savaş hattı, her gün şehit haberleri geliyor" dedi.
 
"ERDOĞAN ’BUNLAR CEZALANDIRILMALI’ DEDİ SAVCILARIN NE YAPACAĞINI HAKİMLERİN NE YAPACAĞINI TARİF ETMİŞTİR"
 
Tekin, "MİT TIR’ları ile ilgili yaptıkları haberlerden dolayı cezaevine konulan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara temsilcisi Erdem Gül’ün tutuklanmalarını eleştiren Tekin, "Can Dündar ve Erdem Gül için Erdoğan ’Bunlar cezalandırılmalı’ dedi. Savcıların ne yapacağını hakimlerin ne yapacağını tarif etmiştir. Parlamentonun görevi çözüm olmaktır. Bugün baktığımızda 30’a yakın gazeteci tutuklu. CHP milletvekillerinin yarısı MİT TIR’larıyla ilgili belgeler paylaştı. Sadece biz değil bizim dışımızda uluslararası basın da bu haberlere belgelere yer verdi" ifadelerini kullandı.
 
"SAYIN DAVUTOĞLU’NU GÖREVE DAVET EDİYORUM"
 
Tekin, "Sadece Cumhuriyet Gazetesi’nin haberinden bir gün önce bu rezaletlerin hepsi biliniyor. Ama sadece iki arkadaşımıza özel kin ve nefret duygusu ile bu muamele yapıldı. Sayın Davutoğlu’nu göreve davet ediyorum. Buyurun gelin daha çok maskaralık içerisinde olmasın bu konuda gerçekten ’basının teminatı benim, kırmızı çizgimizdir’ dediğiniz olayda, gelin bunun gereğini yapalım" açıklamasında bulundu.
 
"TAHİR ELÇİ BİLİNEN BİRİ KATLİAM OLUYOR DEVLETİN KAMERALARI SİLİNİYOR AKLINIZDA SORU İŞARETLERİ YARATMAZ MI?"
 
Tekin, "Can için Erdem için bu kadar hızlı yürüyen hukuk sistemi Suruç, Ankara, Tahir Elçi katliamlarında neredeydi? Tahir Elçi bilinen bir isim. Çok enteresan şehrin göbeğinde bir katliam oluyor. Bilinen bir isim. Devletin koruma altına alması gereken bir insanın ölümü oluyor. Ne gariptir Devletin koruması gereken bir insan. Devletin kameraları hep siliniyor. Doğal olarak aklınızda soru işaretleri yaratmaz mı? Türkiye iyi yönetilemiyor. Kim yönetiyor ülkeyi? Gelin bir arada müzakere edelim. Dış politika konusunda kabadayılık tutmaz" diye konuştu.
 
"BUNLAR ÇOK ZAVALLI GERÇEKTEN ÇOK AYIP"
 
"CHP Genel Başkanı’nın ’Barikat kuran arkadaşlar’ sözünü" değerlendirmesi istenen Tekin, "Bunlar çok zavallı gerçekten. Sayın Davutoğlu siz bütün bu sürecin mimarı olarak utanmadan arlanmadan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı’na iyi niyetli söylemiş olduğu bir cümleyi alıp bir siyaset malzemesi yapacak kadar zavallı bir duruma düşmüşseniz siz bu sorunların hiç birini çözemezsiniz. Çok ayıp" açıklamasında bulundu.

Yayın Tarihi : 09.12.2015 : 18:15

Etiketler : Gürsel    Tekin    Mülteci    Sorunu    Neredeyse    Bir    at    Pazarlığı    Konusuna    Dönüştü    Politika    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7553
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN