Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kayseri Valisi Düzgün’ü Ziyaret Etti

Kayseri Valisi Düzgün’ü Ziyaret Etti
Dışişleri Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı’nın davetlisi olarak Türkiye’de bulunan Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif ile İskeçe Müftüsü Ahmet Mete, Kayseri’ye gelerek Vali Orhan Düzgün’ü makamında ziyaret etti.

 

Vali Düzgün, Batı Trakya Türkleri’nin yaşadığı Yunanistan’ın Gümülcine ve İskeçe kentlerinin seçilmiş müftülerini, Kayseri’de görmekten memnuniyet duyduğunu belirtti. Konuk müftülerin Türkiye programında Kayseri ve Konya ziyaretlerinin bulunduğunu, her iki kentinde Selçuklu kenti olmasının yanı sıra, ortak kültürel bir geçmişe sahip olduklarını belirten Vali Düzgün, "Batı Trakya’daki soydaşlarımızın en önemli ihtiyaçlarından birisi dinlerini, kültürlerini, inançlarını yaşatmaları. Siz de onun için gayret gösteriyorsunuz" dedi. 
 
Gümülcine seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif de Kayseri’de Kuran Kursu, kız yurdu ve cami ziyaretleri ile Selçuklu Medeniyetleri Müzesi’ni gezdiklerini, bundan çok etkilendiklerini, buradan aldıkları izlenimleri de soydaşlarla paylaşacaklarını ifade etti. İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete ise ziyaret süresince kendilerine yardımcı olan herkese teşekkür ettiklerini söyledi.
 
Ziyaretin sonunda, Vali Düzgün konuk müftülere tarihi Kayseri Saat Kulesi’nin kristal maketini hediye ederken, müftüler de Vali Düzgün’e, Abdulhamit Han’ın Saat Kulesi’nin yer aldığı tablo ile yöresel ürünler hediye etti.

Yayın Tarihi : 09.12.2015 : 16:19

Etiketler : Gümülcine    İskeçe    Müftüleri    Kayseri    Valisi    Düzgünü    Ziyaret    Etti    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2917
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN