Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


"Ürdün Binlerce Mülteciyi Çölde Bekletiyor"

İnsan Hakları İzleme Örgütü (HRW), Ürdün’ün ülkeye girişine izin vermediği ve çölde beklettiği binlerce Suriyeli sığınmacının uydudan çekilmiş fotoğraflarını yayınladı.

 

5 Aralık’ta çekilen uydu fotoğrafları, binlerce insanın Ürdün ve Suriye sınırında, çölde sıkışıp kaldığını kanıtlar nitelikte. Çöldeki kötü koşullar altında hayatını devam ettirmeye çalışan ve kendi imkanlarıyla bölgeye kamp kuran yaklaşık 12 bin kişinin çoğunluğunu kadın ve çocuklar oluşturuyor.
 
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHRC) sınırda bekletilen mültecilerin içinde yaralı ve hasta durumda olanların olduğunu açıklarken, gıda ve su ihtiyaçları yeterince karşılanamayan mülteciler aylardır sınırda bekletiliyor. UNHRC Ürdün yönetiminin bu insanların hayatını tehlikeye attığını vurgulayarak “Ürdün, savaştan kaçan 12 bin mülteciyi çölde savunmasız ve yardım etmeden bekletiyor” ifadelerini kullandı. Ürdün 2014 Temmuz ayından bu yana sınırdan geçişleri iki taraflı olarak sınırlandırmıştı.

Yayın Tarihi : 09.12.2015 : 15:39

Etiketler : İnsan    Hakları    İzleme    Örgütü    Ürdün    Binlerce    Mülteciyi    Çölde    Bekletiyor    Dış    Haberler    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6470
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN