Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


’’Olimpiyatta Madalya Bekliyoruz’’

’’Olimpiyatta Madalya Bekliyoruz’’
Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar, bir yıl öncesine kadar olimpiyattan hiçbir beklenti olmadığını söyleyerek, şimdi madalya beklentisinin olduğunu söyledi.

 

Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar, bir restaurantta basın mensuplarıyla bir araya geldi. Zorlu bir dönem geçirdiklerini aktaran Taşpınar, 2016 Rio Olimpiyatlarıyla ilgili madalya beklentileri açıkladı. Zorlu bir dönemden geçildiğinin altını çizen Taşpınar, "Olimpiyatlar için iki tane dünya şampiyonasında puan toplamamız gerekiyordu. Kazakistan ve ABD’de yapılan dünya şampiyonası. 2013’te göreve gelişimizi biliyorsunuz. Doping illetine bulaşmıştık. 51 sporcu dopingden yakalanmıştı. Elimizde sporcu yoktu. Kazakistan’da 9 puan alarak 45’inci olduk. Ama şimdi burada 17’inci olduk 68 puan aldık, toparlandık. Bayanlarda geçen yıl takım fena değildi. O bakımdan bayanlarda 3 kota almayı başarabildik. Erkeklerde başaramadık. 68 puan almamıza rağmen, eğer bu yılki puan geçerli olsa 4 kota alıyoruz. Fakat ikiye bölündüğü için yeterli olmadı" ifadelerini kullandı.
 
Taşpınar, açıklamalarını şu şekilde sürdürdü: "Nisan ayında yapılacak olan Avrupa Şampiyonası’nda milli takım olarak ilk 7’ye girilmesine kesin gözle bakıyoruz. Orada bir kota alacağız. Diyelim bir aksilik oldu Daniyer İsmailyov, dünya şampiyonasında aldığı bir ve üçüncülükten dolayı bize bir kotayı verecekler. Biz halter federasyonu olarak bir iki yıl öncesine kadar olimpiyattan hiçbir beklentisi yok iken şu anda olimpiyatlarda madalya beklentimiz var. 4 sporcuyla da 10 sporcuyla da gitsek iki madalya beklentimiz var. Bu önemli bir hedef. Çok büyük bir şans yakalamış olduk. Kolay olmadı."

Yayın Tarihi : 09.12.2015 : 15:02

Etiketler : Halter    Federasyonu    Başkanı    Taşpınar    olimpiyatta    Madalya    Bekliyoruz    Spor    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8835
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN