Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


"3 Çocuk Babası Oğlum Suriye’de Öldü"

Isparta’da oturan Bahattin Gül, Türkmenlere yapılan saldırılara karşı savaşmak istediğini belirterek Suriye’ye giden oğlu 28 yaşındaki Ahmet Gül’ün öldüğünü söyledi. Baba Gül, "2 Aralık günü bir telefon geldi. Bir arkadaşı arayarak Ahmet’in hayatını kaybettiğini söyledi. Ertesi gün oğlumun cenazesinin fotoğrafını gönderdiler" dedi.

 

Isparta merkeze bağlı Sav Beldesi’nde oturan evli ve 3 çocuk babası Ahmet Gül, Bayırbucak Türkmenlerine yönelik saldırılara karşı savaşmak istediğini söyleyerek nisan ayında Isparta’dan ayrıldı. Baba emekli 55 yaşındaki Bahattin Gül, oğlunu vazgeçirmek istediğini ancak başarılı olamadığını belirterek, gittiğinde eşinin 5 aylık hamile olduğunu anlattı.
 
Bebeğinin doğumu için ağustos ayında Isparta’ya dönen oğlunun doğumun hemen ardından tekrar Suriye’ye gittiğini kaydeden Bahattin Gül, giderken de kendisine, "Baba hakkını helal et. Allah’ın adına gidiyorum. Senden sadece dua istiyorum. Namazını kıl, ardımdan sadece dua et. Benim aileme bakmışsın, bakmamışsın onları düşünmüyorum. Kafirlerin karşısında durmak istiyorum. Bu can benden gitmediği sürece kafirlerin karşında olmak için gidiyorum" dediğini kaydetti.
 
’İLK BAŞTA İNANAMADIM’
 
Oğlunun birkaç kez telefonla aradığını, ara sıra da gönderdiği kısa mesajlarla durumunun iyi olduğunu söylediğini anlatan Bahattin Gül, "Ancak 2 Aralık günü bir telefon geldi. Bir arkadaşı Ahmet’in hayatını kaybettiğini söyledi. İlk başta inanamadım. Öldüğünün kanıtlanmasını istedim. Ertesi gün oğlumun cenazesinin fotoğrafını gönderdiler. Isparta Emniyet Müdürlüğü’ne giderek fotoğrafları teslim ettik" diye konuştu. Oğlu Ahmet Gül’ün cenazesini görmek istediğini kaydeden baba Gül, "Şehit olduğuna inanıyorum. Dünyanın bu zulümden bir an önce kurtulması gerekiyor" dedi.
 
Ahmet Gül’ün en küçüğü 4 aylık olan 3 çocuğunun ise anneleriyle birlikte, onun ailesinin yanında kaldığı belirtildi.

Yayın Tarihi : 09.12.2015 : 14:58

Etiketler : Gözü    Yaşlı    Baba    Türkmenlerin    Yanında    Savaşan    Çocuk    Babası    Oğlum    Suriyede    Öldü    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6781
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN