Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


"Mezhep Savaşının Hatay’a Sıçramasını İstemiyoruz"

Hatay’ın İskenderun Belediye Başkanı AK Partili Seyfi Dingil, Ortadoğu’da yaşananların bir mezhep savaşı olduğunu belirterek, bu savaşın Hatay’a sıçramasını istemediklerini söyledi.

 

Bayırbucak Türkmenleri için İskenderun Belediyesi tarafından başlatılan kampanyada toplanan yardımların yüklendiği kamyonlar Yayladağı İlçesi’ne gönderildi. İskenderun Anıt Alanı’nda kamyonlar hareket etmeden önce bir açıklama yapan Belediye Başkanı Seyfi Dingil, "Yayladağı’ndaki Bayırbucak Türkmenlerine çam sakızı çoban armağanı topladığımız yardımları bugün göndermek için bir araya geldik. Oradaki faciayı biliyorsunuz biz Türk milleti olarak her zaman onların yanındayız. Tabii ki hiç kimse savaşı istemez inşallah bu savaşta en kısa zamanda sona erer. Birlik huzur beraberlik gelir" dedi.
 
NE OLDU DA AKDENİZ’DE SAVAŞ GEMİLERİ DOLDU
 
Savaşın Hatay’a sıçratmak istenildiğini ancak buna müsaade etmeyeceklerini ifade eden Dingil, şunları söyledi:
 
"Hatay’da yüz yıllardan beri Alevisi, Sünnisi, gayri Müslimi hep kardeş olarak yaşadık. Bu birlik ve beraberliği hiç kimse bozamayacak. Etrafımızda bir mezhep savaşı var. Biz buraya sıçramasını istemiyoruz. Bugün 3 bin kilometreden gelmiş Akdeniz’de şu anda 200 tane gemi var. Dünyanın bütün güçleri orada. Ne var arkadaş ne var ? Ne oldu da birden buraya geldiniz? Aynı senaryo Irak’ta oynandı, Kuveyt’te oynandı. Batılı devletlerin emperyalistlerin güçleri ne oldu da birden hassas davrandınız, ’İnsan hakları’ dediniz? Ne oldu da bir ay içerisinde bütün dünya Ortadoğu’da. Bütün dünyayı karıştırmak istiyorlar, biz buna karşıyız. Hatay birlik ve kardeşlik içerisinde yaşıyor hiçbir vatandaşımızın korkmasına gerek yok. Hepsi devletimizin milletimizin güvencesi altında. Kesinlikle kimsenin kılına bir damla zarar gelmez ve getirtmeyiz de."
 
 

Yayın Tarihi : 09.12.2015 : 14:57

Etiketler : Ak    Partili    Dingil    Mezhep    Savaşının    Hataya    Sıçramasını    İstemiyoruz    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1001
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN