Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kumkapı’da Mülteciler İçin Eylem Yaptılar

Kumkapı’da Mülteciler İçin Eylem Yaptılar
Dünyada ve Türkiye’deki mülteci sorununa dikkat çekmek isteyen bir grup, Kumkapı’daki İl Göç İdaresi Müdürlüğü Geri Gönderme Merkezi önünde bir araya geldi. Sık sık ‘Hepimiz göçmeniz. Kimse nedensiz kaçmaz’  sloganları atan grup, ‘Mülteciler yalnız değildir’ yazılı pankart açtı.

 

Çeşitli sivil toplum örgüt temsilcilerinden oluşan grup adına basın açıklamasını yapan avukat Gülsüm Karaca, “Mültecilik bir tercih değil, zorunluluktur. Türkiye kapılarını açmış olduğu insanlara insan onuruna yakışır bir muamelede bulunmak zorundadır. 4 yılda 3 milyon mülteci akını alan hiçbir ülke tek başına bu yükün altından kalkamaz. Türkiye’de bu yükün altında kalmıştır. Bu durumu örtmeye çalışmaktadır. Ancak mülteciler burada, insan onuruna aykırı bu standartlarda yaşamaya çalışmaktadır” dedi.
 
Savaş dramının ciddiyetini ancak kendi ‘Steril’ hayatları tehdit edildiğinde ülkelerin ciddiye aldığını söyleyen Karaca, “Savaştan ve zulümden kaçan milyonlarca insanın, evini, yurdunu, ailesini, ocağını geride bırakarak, kelimenin tam anlamıyla ‘Sınırları aştığı’ canını kaybetmeye göze alarak ‘Sınır ötesi’ ne geçtiği gerçeğiyle yüz yüze kalmıştır. Savaştan ve ölümden kaçan insanların önüne set çekme çabalı sonuçsuz kalacaktır” şeklinde konuştu.
 
İl Göç İdaresi Müdürlüğü Geri Gönderme Merkezi’nde geçtiğimiz Cuma günü yangın çıkararak isyan eden yabancılar bu kez açıklama yapan gruba alkışlarla destek verdi. Yapılan basın açıklamasının ardından grup sessiz bir şekilde dağıldı.

Yayın Tarihi : 09.12.2015 : 14:45

Etiketler : Kumkapıda    Mülteciler    İçin    Eylem    Yaptılar    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2838
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN