Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Eylemci İşçilere Destek Ziyareti

Eylemci İşçilere Destek Ziyareti
Dünyanın en büyük adalet sarayı olduğu belirtilen Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayı’nda yemekhane ve çay ocağı işçilerinin eylemine DİSK Genel Başkanı Kani Beko ve DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu da destek verdi.

 

"TAŞERON İŞÇİSİ DİLENİYOR"
 
Adliyenin C Blok kapısı önünde toplanan ve yaklaşık 3 aydır maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle eylem yapan 100 işçi, eylemlerinin 6. gününde "Taşeron işçisi köle değildir", "Hakimler burada, savcılar burada, adalet nerede" şeklinde slogan attı. "Ücret yoksa üretim de yok", "Taşeron işçisi dileniyor Allah rızası için" yazılı pankart açan işçiler, pankartın altında da sembolik olarak bozuk para koydu.
 
"MÜCADELENİN BEDELİ NE OLURSA OLSUN..."
 
DİSK Yönetim Kurulu üyeleri, hakim, savcılar ve avukatların da destek verdiği eylemde konuşan DİSK Genel Başkanı Kani Beko, "Kartal Adliyesi’nde hizmet eden, başta Başsavcı, savcılar, hakimler, avukatlar ve hukukçulara yıllarca emek veren ancak 3 aydan bu yana emeğinin karşılığını alamayan bu arkadaşlarımızı ziyaret için buraya geldik. Onlarla beraberiz, onların yanındayız. Bu direnişin, mücadelenin bedeli ne olursa olsun onlar mücadelesini zafere ulaştırıncaya kadar yanyana omuz omuza olacağımızı buradan bir kez daha ifade etmek istiyorum. Çalışan işçi arkadaşlarımızın asgari ücretle çalıştığını ve dolayısıyla açlık sınırının altında zor koşullarda görev yaptığını, işin yoğunluğundan dolayı 8 saatin dışında da çalıştıklarını ve mesai almadıklarını biliyoruz. Görev yaptığımız yere bakalım, Avrupa’nın en büyük adliyesi. Beni uyardı arkadaşlarımız, ben Avrupa’nın en büyük adliyesi olarak biliyordum meğer dünyanın en büyük adliyesiymiş" dedi.
 
"MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEKTİR"
 
Taşeron işçilerinin kadro alması gerektiğini belirten Beko, "Gerekirse direnişimizi, gerekirse grevimizi, gerekirse genel grevimizi yapmaktan hiç çekinmeyeceğiz. Hükümetin gündeminde taşeron çalışan arkadaşlarımıza kadro verme sözü var. AKP, CHP, HDP, MHP, şimdi mecliste yapacakları bir görev var. Bu arkadaşlarımız bir araya gelecekler, TBMM’de komisyonları oluşturacaklar. İşçi arkadaşlarımın sendikalı olması yetmez, toplu iş sözleşmesi de yetmez, taşeron işçisine kadro verinceye kadar bizim mücadelemiz devam edecektir" diye konuştu.
 
SAVCI: YEMEKHANEYE GİTMİYORUZ, ÇAY İÇMİYORUZ"
 
Anadolu Cumhuriyet Savcılarından Ali Hacıibrahimoğlu ise, "Biz Anadolu Adliyesi’nde direnişte bulunan işçi kardeşlerimizin yanındayız. Onların mücadelesini destekliyoruz. Bu direniş başarılı bir şekilde sonuçlanana kadar yemekhaneye gitmiyoruz, çay içmiyoruz. İşçi dostlarımızın sonuna kadar yanındayız. Onların mücadelesini birlikte yürüteceğiz. YARSAV ve Yargıçlar Sendikası olarak işçi mücadelesini destekliyoruz" dedi.
 
Hakimler, savcı ve işçilerle bir süre sohbet edip hatıra fotoğrafı çektiren Beko ve Çerkezoğlu daha sonra adliyeden ayrıldı.

Yayın Tarihi : 09.12.2015 : 14:29

Etiketler : Diskten    Adliyedeki    Eylemci    İşçilere    Destek    Ziyareti    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2312
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN