Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


2 Dolandırıcı Tutuklandı

2 Dolandırıcı Tutuklandı
Bursa’nın Mudanya İlçesi’nde kandırılarak ellerinden vekaletname aldıkları yaşlıların arazilerini sattıkları iddiasıyla gözaltına alınan 10 kişiden 2’si tutuklandı.

 

Mudanya’ya bağlı köylerde, bazı vatandaşların, arazilerinin alınan vekaletnamelerle satılarak bilgileri dışında satıldığını bildirerek, polise başvurmaları üzerine soruşturma başlatıldı. Yürütülen operasyon sonucu köyde yaşayan ve üzerlerinde arazileri bulunan yaşlıları tespit eden şebekenin, genç ve düzgün konuşan kadınları kullanarak bu kişilerle bağlantı kurdukları belirlendi. Daha sonra bu kişilerin kamu kuruluşlarındaki işlerini halledeceklerini öne süren kadınlar yaşlılardan aldıkları vekaletnamelerle üzerlerine kayıtlı arazi ve zeytinlikleri önce çete üyelerine, daha sonra üçüncü kişilere sattıkları saptandı.
 
Bu yöntemlerle 4 kişiyi dolandırarak arazilerini sattıkları bildirilen şebekenin 10 üyesi gözaltına alındı. Mahkemeye çıkarılan çete üyelerinden Y.Ö. ve E.S. tutuklanarak cezaevine gönderilirken, 8 şüpheli tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Yayın Tarihi : 09.12.2015 : 14:25

Etiketler : Yaşlıları    Kandırıp    Arazilerini    Satan    Dolandırıcı    Tutuklandı    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7914
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN