Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Yaban Hayvanları İçin Sazlıklara Yem Bırakıldı

Yaban Hayvanları İçin Sazlıklara Yem Bırakıldı
Van’da Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma Milli Parklar Bölge Müdürlüğü ekipleri, havaların soğuması ve göletlerin buz tutması nedeniyle yaban hayvanları için Erçek Gölü sazlıklarına yem bıraktı.

 

Van Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma Milli Parklar Bölge Müdürlüğü ekipleri, soğuk ve sert geçen kış aylarında doğal yaşam alanlarında bulunan yabani canlıların hayatta kalabilmesi için yem bırakma çalışmasına başladı. Özellikle göl ve göletlerin buzla kaplı olması yabani hayvanların hayatta kalmasını zorlaştırıyor. Ekipler büyük çoğunluğu buz tutan Erçek Gölü’nde bulunan yabani kuş ve kazlar için göl kıyısında bulunan sazlıklara yem bıraktı.
 
Doğa Koruma Milli Parklar Van Bölge Müdürü Hasan Başyiğit, şimdiye kadar 7 ton yem dağıttıklarını söyledi. Başyiğit, "Ağır kış şartlarının olduğu günlerde yaban hayvanlarının hayatta kalmalarını sağlamak için doğal yaşam alanlarına yem bırakıyoruz. Erçek gölüde Türkiye’deki önemli sulak alanlardan biri, kış boyunca bu bölgede ve diğer sulak alanlardaki yemleme çalışmalarımız devam edecek" dedi.

Yayın Tarihi : 09.12.2015 : 13:25

Etiketler : Yaban    Hayvanları    İçin    Sazlıklara    Yem    Bırakıldı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6176
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN