Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Teröristlerin Beton Koruganları İmha Edildi

Teröristlerin Beton Koruganları İmha Edildi
Pülümür Karayolu’nda yol kesen PKK’lı teröristlere yönelik düzenlenen ’Şehit Jandarma Astsubay Kıdemlı Çavuş Mehmet Şimşek-23’ kış operasyonunda beton koruganlar, Doçka mevziileri, sığınak ve mağaralar imha edildi.

 

Tunceli-Pülümür Karayolu’nda sürekli olarak araçları durdurup kimlik soran, asker ve polislerleri kaçıran, bölge halkına kamyon ve TIR’larla giden yiyecekleri alıkoyan PKK’lı teröristlere yönelik ’Şehit Jandarma Astsubay Kıdemlı Çavuş Mehmet Şimşek-23’ kış operasyonu başlatıldı.
 
16 Ekim 2015 tarihinde Pülümür’de yapılan ’Şehit Jadarma Binbaşı Yavuz Sonat Güzel’ operasyonunda uçaklarla tam isabetle vurulan ve 7 PKK’lı teröristin öldürüldüğü mevzi bölgelerinin yakınında benzer mevziler olduğu tespit edildiği ve operasyon sonrası teröristlerin bölgeye tekrar geleceği değerlendirilerek, bölgede güvenlik tedbirleri alınmaya devam edildiği öğrenildi. 31 Ekim 2015 tarihinde bölgede görülen teröristlerden 2’si ölü olarak ele geçirilmiş, bunlardan birisinin ’Gri liste’de yer alan ’Şiyar Rojnek’ kod adlı Celal Candemir olduğu belirtildi. 06-07 Aralık 2015 tarihleri arasında yapılan kış operasyonu sırasında kalan koruganlar ve sığınaklar da patlayıcı kullanılarak imha edildi. Yapılan operasyonları PKK’lı teröristlerin bölgeyi bahar döneminde tekrar kullanmalarının önüne de geçildiği öğrenildi.
 
Murat Karayılan’ın ’Kendinize güveniyorsanız gelin bu yoldan geçin, kontrol bizde’ dediği belirtilen ve o kontrolün ana unsurları olan beton koruganlar, Doçka mevziileri, barındıkları sığınak ve mağaralar 8’inci Kolordu birliklerince imha edildi. Yapılan koruganlara ve silah mevzilerine bakıldığında PKK terör örgütünün bölgeyi daimi olarak elde tutmayı amaçladığı ancak komandoların yaptığı operasyonla teröristlerin korugan ve silah mevzileri, barındıkları mağara ve barınakları imha edildi.

Yayın Tarihi : 09.12.2015 : 12:10

Etiketler : Yol    Kesen    Pkklı    Teröristlerin    Beton    Koruganları    İmha    Edildi    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9896
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN