Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


"Öldürme Kastım Yoktu"

Adana’da geçen Mayıs ayında belediye meclis üyeliği için farklı adayların desteklenmesi yüzünden çıkan kavgada, bacanağının babası 60 yaşındaki Mehmet Koca’yı öldüren 37 yaşındaki Yavuz Bilgin, ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılandığı duruşmada, "Bıçağı korkutmak için rastgele salladım. Öldürme kastım yoktu" dedi.

 

Merkez Sarıçam İlçesi İncirlik Cumhuriyet Mahallesi’nde oturan Yavuz Bilgin ile bacanağı 33 yaşındaki Cihangir Koca ve babası Mehmet Koca arasında iddiaya göre, belediye meclis üyeliği için farklı adaylara verilen destek yüzünden husumet oluştu. 25 Mayıs’ta Yavuz Bilgin ile kardeşi 45 yaşındaki Murat Bilgin mahallede bulunan seçim bürosunda Cihangir, kardeşi Nurittin babaları Mehmet Koca ile karşılaştı. Taraflar arasında başlayan sözlü tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Yavuz Bilgin üzerinde taşıdığı bıçakla Mehmet Koca’yı bıçaklayarak öldürdü.
 
’BIÇAĞI KORKUTMAK İÇİN SALLADIM’
 
Tutuklanan Yavuz Bilgin kasten öldürme suçundan ömür boyu, kavgaya karışan Murat Bilgin, Cihangir, Nurittin ve Cihangir Koca basit yaralama suçundan 3’er yıl hapis cezası istemiyle Adana 7’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ilk kez hakim karşısına çıktı. Olay günü akşam eve geldiğinde eşinin, kız kardeşi ile telefonda konuştuğunu belirten Bilgin, "Bana kardeşinin aradığını ’Sen Nurittin’i belediyedeki işinden mi attıracaksın?’ diye söyledi. Ben de, böyle gücüm olsa kendim işe girerim dedim. O akşam partinin seçim çalışmaları olduğunu orada kendisiyle konuşacağımı söyledim. Nurittin ile konuşmak isterken tam olarak görmediğim biri beni kucaklayıp parti binasından dışarı itekledi. Cihangir bana tekme attı. Ben de geri dönüp vurunca kavga çıktı. Yere düştüm, bıçağı çıkartmaya çalışırken bıçak yere düştü. Yerden alıp bana saldıranlara korkutmak amacıyla rastgele salladım. Bıçağı ne yaptığımı hatırlamıyorum. Kimseyi öldürme kastım yoktu. Pişmanım" diye savunma yaptı.
 
’BABAM, KARDEŞİMİ KORUMAK İSTEDİ
 
Yavuz Bilgin’in kendisiyle konuşmak istediğini ancak bunu kabul etmediğini söyleyen Nurittin Koca, "Bunun üzerine ’Bundan sonra olacaklardan sen sorumlusun’ diyerek beni tehdit etti. Daha sonra Yavuz’u iterek dışarı çıkardılar. Sesler gelmesi üzerine bende dışarı çıktım. Babamın nasıl vurulduğunu görmedim. Ancak bana anlatılanlara göre, kardeşim yerde iken Yavuz kardeşime vurmak için eğilirken babam kardeşime vurmasın diye hamle yapınca bıçaklanmış" diye konuştu.
 
Mahkeme heyeti, Yavuz Bilgin’in tutukluluk halinin devamına karar verirken duruşmayı erteledi.

Yayın Tarihi : 09.12.2015 : 11:56

Etiketler : Bıçakla    Akrabasını    Öldüren    Şüpheli    Öldürme    Kastım    Yoktu    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5828
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN