Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


6 Aylık Mehmet Kerem’i Aldı

6 Aylık Mehmet Kerem’i Aldı
Aydın’ın Didim İlçesi’nden yola çıkan Suriyeli umut yolcularının içinde olduğu tekne alabora olurken; Sahil Güvenlik ekipleri, 6’sı çocuk 18 kişiyi soğuktan donmak üzereyken denizden kurtardı. 6 aylık Mehmet Kerem bebeğin ise cesedine ulaşıldı.

 

Didim’in Fener Koyu’ndan dün saat 22.00’de Yunanistan’ın Farmakonisi Adası’na geçmek üzere denize açılan Suriye uyruklu sığınmacıları taşıyan tekne, bir süre sonra alabora oldu. Denize düşen kaçakları gören balıkçılar, durumu Sahil Güvenlik ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine olay yerine hareket eden Sahil Güvenlik ekipleri; 6’sı çocuk 18 kişiyi soğuktan donmak üzereyken denizden kurtardı.
 
Üzücü haberse cesedi bulunan 6 aylık Mehmet Kerem bebekten geldi. Mehmet Kerem bebeğin cesedi ambulansla Didim Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Bir sağlık görevlisinin kucağında cesedi taşınan Mehmet Kerem bebek yürek burktu. Kurtarılan sığınmacılar ise tedavi için hastaneye kaldırıldı.
 
Felaketten haberdar olan Didimliler hastaneye koşarak çok sayıda kıyafet ve battaniye yardımında bulundu. Tedaviye alınanlardan yaşları 6 ila 12 arasında değişen 6’sı çocuk 9 kişi, yapılan ilk müdahalelerinin ardından ambulanslarla Söke ve Aydın’daki hastanelere sevk edildi.
 
Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, denizde başka sığınmacıların da olabileceği ihtimali üzerine gece boyunca arama kurtarma çalışması yaptı.

Yayın Tarihi : 09.12.2015 : 11:34

Etiketler : Ege    Denizi    Bu    Kez    Suriyeli    Aylık    Mehmet    Keremi    Aldı    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2064
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN