Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Pazar Arabasından Yürüteç

Pazar Arabasından Yürüteç
Eskişehir’in Beylikova İlçesi’nde kimliği belirsiz bir kişi tarafından havalı tüfekle omuriliğinden vurulup arka ayakları felç kalan 2 yaşındaki köpeğe pazar arabasından yürüteç yapıldı.

 

Beylikova’da bir ay önce sokakta yaralı köpek gören Eskişehir Barosu Hayvan Hakları Komisyonu Başkanı Buket Ünlü Hatip, köpeği Eskişehir’deki Nuh’un Gemisi adlı veteriner kliniğine götürdü. Köpeğin çekilen röntgeninde, omuriliğinin havalı tüfek saçmasıyla parçalandığı belirlendi. Köpek, Veteriner Hekim Naci Uncu tarafından tedaviye alındı.
 
Havalı tüfek kurbanı köpeğin tedavisinin tamamlandığını belirten veteriner Naci Uncu, arka ayaklarının felç kaldığını ve yürüyebilmesi için pazar arabasından yürüteç yaptıklarını söyledi. ’Şanslı’ adını verdikleri köpeğin yürüteç sayesinde gezebildiğini  belirten Veteriner Hekim Uncu şöyle dedi:
 
"Yürüteci pazar arabasından bozup yaptık. Hayvansever terzi arkadaşlar koşun takımlarını yaptı. Götürdük sanayide kaynaklarını yaptırdık. Herkes Şanslı’nın yürümesi için el birliğiyle çaba sarf etti. Şimdi yürüyor. Kısmet olursa bir cami imamı, geldiği yer olan Beylikova’da onu cami bahçesinde besleyecek."
 
AFİŞTE FOTOĞRAFI YER ALACAK
 
Beylikova’da polis ve jandarmanın köpeğin havalı tüfekle vurulması olay ile ilgili çalışma başlattıklarını anlatan veteriner Naci Uncu şöyle konuştu:
 
"Bunun yanı sıra Eskişehir Barosu Hayvan Hakları Komisyonu da toplumu ve yetkilileri bu konuyla duyarlı olmaya davet edeceklerini, bununla ilgili toplantılar yapılacağını, havalı tüfeklerin satışlarına belirli bir sınırlama getirilmesi çabası içinde olduklarını söylediler. Hatta bir afiş çalışması için de önümüzdeki günlerde bizim ’Şanslı’nın fotoğrafı çekilecek. Şanslı bize geldiğinde çok kötü durumdaydı. Bacakları, testisleri, karnının altı, yere değen her yeri süründüğü için çok büyük kemiğe giden yaralarla doluydu. Onların hepsi iyileşti. Aynı zamanda kısırlaştırdık onu. Bugüne kadar adı ’Vurulan köpek’ idi ama yürüteç yaptığımız, yürümeye başladığı için adını ’Şanslı’ koyduk."
 
Veteriner Hekim Uncu, havalı tüfeklerin satışının yasaklamasını da istedi.

Yayın Tarihi : 09.12.2015 : 10:25

Etiketler : Havalı    Tüfek    Kurbanı    şanslıya    Pazar    Arabasından    Yürüteç    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8682
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN