Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Portakalın Faydaları

Portakalın Faydaları
Pırıl pırıl, kokulu, leziz, göz alıcı ve şiirle dokunmuş bir simge. Hem C vitaminin yararları, hem de portakalın yararları bildiklerimizle sınırlı değildir.

 

Portakal kış aylarının vazgeçilmez ve en bilindik meyvesidir. Bugün elmadan sonra dünyanın en çok tüketilen meyvesi olan portakal, asırlar boyu az bulunan, bu nedenle lüks lezzetler arasında yer almıştır. Hastalara şifa niyetine yedirilmiş, sofra dekorasyonunda kullanılmış, armağan olarak verilmiştir.
 
 
Tıbben sinirleri kuvvetlendirir, karaciğeri çalıştırır, ateşli hastalıklarda vücudun direncini artırır, hazmı kolaylaştırır, mide ve bağırsakları düzenler, safra ifrazatını artırır, idrar söktürür.
 
 
Bu hastalıklar için;
1 adet portakal sıkılıp üzerine aynı miktarda su konur. Sonra 1 tatlı kaşığı şeker ilave edilerek iki yemek arası 2-3 bardak içilir. Yahut yapraklarının haşlayarak suyunu içmek de aynı görevi yapar.
 
Kabuklarından yapılan şurup mine hastalıklarına iyi gelir. Portakal sade olarak yenildiğinde kanı temizler, skorbüt ve mesane taşlarını yok eder, grip ve nezleyi geçirir, damar sertliği ve felçi önler, karaciğeri çalıştırır, yatarken yenirse uyku getirir.
 
 
Kaynak: esracersayin.0fees.net

Yayın Tarihi : 09.12.2015 : 09:21

Etiketler : portakal    kokulu    karaciğer    hastalık    kabuk    Damar sertliği    felç    şurup    portakalın faydaları    kış    meyve    sağlıklı yaşam    ateşli hastalık    idrar söktürür    bağırsak   


Yorumlar

1846
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN