Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


'Soyut Arayışlar'

'Soyut Arayışlar'
Kare Art Gallery, 15 Aralık 2015 - 30 Ocak 2016 tarihleri arasında Zeki Faik İzer’in “Soyut Arayışlar” adlı sergisini sanatseverlerle buluşturuyor.

 

Aslında İzer’in sanatı soyut öncesi ve soyut dönemi olarak iki bölümde incelenebilir. Sanatçının, İstanbul Güzel Sanatlar Akademisi ndeki öğrencilik yıllarındaki üretimi ve D grubu yapıtları, izlenimci ve kübist akımların sentezi bir arayış dönemi ise de, daha sonraki yıllarda benimsediği soyut arayışları İzer’in çağdaş Türk sanatındaki belirgin üslup ve konumunun temel taşlarını oluşturan çalışmalar olmuştur.
 
Bu sergide ilk kez izleyici ile buluşacak olan Zeki Faik İzer’in karakalem soyut desenleri, siyahın kendi içindeki tüm tonlarını kullanarak, derinlik ve zenginlik kazandırdığı, tek vuruşla gerçekleştirdiği kompozisyonlardır. Bu çalışmalar sanatçının çoğu 70’li yıllarda üretilen, renkli, hareketli fırça vuruşlarının kullanıldığı, dinamik, canlı, guaj, yağlıboya, seramik ve halı çalışmalarının temelini oluşturur. 
Fatma Saka

Yayın Tarihi : 09.12.2015 : 09:11

Etiketler : Soyut Arayışlar    Kare Art Gallery    Zeki Faik İzer    sergi    soyut    fırça    eser    resim    seramik    renkli    çağdaş Türk sanatı   


Yorumlar

2423
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN