Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Sürücü Caddeye Hızla Girdi: 7 Yaralı

Sürücü Caddeye Hızla Girdi: 7 Yaralı
Küçükçekmece’de, "Dönülmez" tabelasına aldırmayan sürücü caddeye hızla girdi, kaldırımda yürüyen vatandaşları ezdi. Kazada ikisi ağır 7 kişi yaralandı.

 

Yeşilova Mahallesi Reyhan Caddesi’nde seyreden araçlar için Bağlar Caddesi’ne dönüş yasağı var. Ancak bu yasağa uyan yok. Yasağa uyulmaması bir yana, iki caddenin buluştuğu noktadaki trafik ışıkları da yetersiz. Yayalar için yeşil yanarken, araçlar için de yanıyor. Sağa dönüş yapan araçlara yayalara dikkat etmeleri için uyarı tabelası var ama, sola dönüş yasak olduğu için böyle bir uyarı yok. Trafik ışıkları da buna göre ayarlı değil. İşte bütün bunlar kazalara davetiye çıkarıyor. Bu duruma tepki gösteren vatandaşlar ise kaldırımda bile güvende yürüyememekten şikayetçi. Bölgede sık sık kazalar yaşandığını hatırlatan vatandaşlar, "Geliyorum" diyen son kazanın önlenememesinden şikayetçi.
 
KALDIRIMDA YÜRÜYEN VATANDAŞLARI EZDİ
 
Yayaların her gün yaşadığı bu sıkıntı sık sık tartışmalara ve kazalara yol açıyor. Kural tanımazlık ve yetersiz önlemler, dün öğle saatlerinde Bağlar Caddesi’nde büyük bir kazaya yol açtı. Reyhan Caddesi’nden hızla Bağlar Caddesi’ne giriş yapan bir otomobil, ters yönden gelen araçlara çarpmamak için direksiyonu kırınca, kaldırıma çıktı. Kontrolünü kaybeden otomobil kaldırımda yürüyen vatandaşları önünde sürükledi. Yaşlı bir kadının da aralarında bulunduğu 7 kişi yaralandı. Yaralıların ikisinin durumu ağır. Dükkanlara da zarar veren otomobilin sürücüsünün ehliyetinin olmadığı ve 18 yaşından küçük olduğu öğrenildi.
 
"ÖNLEM ALINSIN"
 
Polisin olayla ilgili soruşturması sürerken, zarar gören kaldırım ve dükkanlar bugün onarıma alındı. Yaralıların tedavisi de sürüyor. Bölgedeki vatandaşlar sık sık kazaların yaşandığı Bağlar Caddesi’nde acil önlem alınmasını istiyor.

Yayın Tarihi : 08.12.2015 : 17:26

Etiketler : Sürücü    Caddeye    Hızla    Girdisi    Ağır    Yaralı    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2798
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN