Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Üniversitede Stant Gerginliği

Üniversitede Stant Gerginliği
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde (ESOGÜ) açılacak fotoğraf sergisinin tanıtımı için pankart asıp öğrenci kantininde stant açan İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) üyeleri ile öğrenci kolektifi üyesi öğrenciler arasında gerginlik çıktı. Polis, stant ve pankartı kaldırmak isteyen 9 öğrenciyi gözaltına aldı.

 

Olay bugün öğlen saatlerinde ESOGÜ Meşelik Kampüsü’ndeki İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde meydana geldi. Rektörlükten izin aldıkları belirtilen İHH üyeleri fakültenin girişine yarın açılacak ’Nepal’de Müslüman olmak’ adlı fotoğraf sergisinin pankartını astı, öğrenci kantini içerisine de stant kurdu. Öğrenci Kolektifi üyeleri de üniversitenin özel güvenlik görevlilerinden pankartın indirilmesini, standın da kaldırılmasını istedi.
 
Öğrenciler, rektörlüğün bu tür faaliyetlerde kendilerine izin vermediğini söyleyerek bir süre özel güvenlik görevlileri ile tartıştı. Yaşanan gerginliğin ardından pankart ve standı kaldırmak isteyen öğrencilere kampüse gelen çevik kuvvet polisleri müdahalede bulundu. Polisler öğrenci kolektifi üyesi 9 kişiyi gözaltına aldı. Öğrenciler, Yunus Emre Devlet Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Yayın Tarihi : 08.12.2015 : 16:43

Etiketler : Esogüde    Stant    Açma    Gerginliği    Öğrenci    Gözaltına    Alındı    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6690
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN