Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Van Gölü Film Festivali Başladı

Van Gölü Film Festivali Başladı
Van’da bu yıl 4’üncüsü gerçekleştirilen Uluslararası Van Gölü Film Festivali başladı. Ermenistan, Japonya ve İran’dan da yönetmenlerin jüri olduğu festivalde, ’kültürel mirasla yüzleşme’ temalı 11 film ve 11 belgesel yarışacak.

 

Bajar Kültür Sanat Danışmanlığı tarafından düzenlenen festivalin jüri üyeleri basın toplantısı yaptı. İran, Ermenistan ve Japonya’dan gelen yönetmenlerin de jüri üyesi olduğu festivalde film ve belgeseller izlenmeye başlandı. Festivalin başkanlığını yapan Bager Oğuz Oktuay zor şartlar altında festivalin 4’üncüsünü gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Festivalin birlik beraberliği pekiştirmeyi amaçladığını belirten Oktuay, "Bir jüri üyemiz İranlı Azeri, bir jürimiz Ermeni, bir jürimiz Japon. Biz biriz ve baraberiz. Bizi kimse ayıramaz. İnşallah film festivalimiz önümüzdeki yıllarda daha çok ilgi görecek ve büyüyecek" dedi.
 
JAPON YÖNETMEN, KARA ŞAŞIRDI
 
Film festivaline jüri olarak davet edilen ve İngiltere’de yaşayan Japon yönetmen Junichi Kajioka, Van Gölü’nü çok merak ettiğini belirterek, "Buraya davet edilince hiç tereddüt etmeden geldim. Ama beni burada en çok şaşırtan çok miktarda yağan kar oldu. Bu kadar kar yağdığını bilmiyordum" dedi.

Yayın Tarihi : 08.12.2015 : 16:21

Etiketler : Van    Gölü    Film    Festivali    Başladı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2625
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN