Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Köylülerden Taşocağı Tepkisi

Köylülerden Taşocağı Tepkisi
Zonguldak'ın Çaycuma İlçesi Güdüllü Köyü’nde yapılması planlanan 2 taşocağına karşı çıkan köylüler, valilik önünde basın açıklaması yaptıktan sonra topladıkları 930 imzayı Vali Yardımcısı Ahmet Mailoğlu’nu teslim etti.

 

Güdüllü Köyü ve çevresindeki köylerde oturanlar, ormanlık alanda özel bir şirket tarafından açılması planlanan 2 taşocağını karşı imza kampanyası başlattı. Köylüler topladıkları 930 imzayı teslim etmek için valiliğe geldi. Aralarında kadınların da bulunduğu grup, ’Gerçekten başımıza taş yağacak’, ’Ağaç kesen baş keser’, ’Suyu kirletmek geleceğini kirletmektir’ yazılı dövizlerle tepkilerini gösterdi. Köylüler adına konuşan Ahmet Pazarlı, şirketin köylerinin yakınında zaten bir taşocağı çalıştırdığını, şimdi iki tane daha açmak için çalıştığını belirterek, şöyle dedi:
 
"Yaşam alanlarımız içinde yeni bir taşocağı istemiyoruz. Açılmasına kesinlikle müsaade etmeyeceğiz. Atalarımızdan miras kalan, bağımsız ve bahçemizle kıt kanaat yaşayıp gittiğimiz bu toprakların huzurunu kimseye bozdurmayacağız. Proje sahası içindeki 86 hektarlık ormanlık alanda sayısı açıklanmayan çok miktarda ağacın kesileceğinden de söz edilmektedir. Ayrıca proje sahasında Sofular ve Çayırköy mağarları bulunmaktadır. Bu mağara içlerindeki sarkıt, dikit oluşumları sürmektedir. Buralarda yapılacak patlatmaların mağaraları etkileme riski çok fazladır."
 
Köylüler, basın açıklaması ardından imzaları Vali Yardımcısı Ahmet Mailoğlu’na teslim etti. Köylüler, daha sonra Valilik’ten ayrıldı.

Yayın Tarihi : 08.12.2015 : 14:17

Etiketler : Köylülerden    Taşocağı    Tepkisi    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8261
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN