Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Baskı Cinayeti Sanığına 25 Yıl Hapis

Baskı Cinayeti Sanığına 25 Yıl Hapis
Zonguldak’ın Kilimli İlçesi Çatalağzı Beldesi’nde, oğlu ile barışması için kendisine baskı yapan 35 yaşındaki Burhan Demir’i bıçaklayarak öldüren 73 yaşındaki Hakkı Çetin, 25 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

 

Geçen 31 Mart’ta meydana gelen olayda Burhan Demir, iddiaya göre Hakkı Çetin ile konuşarak bir süredir konuşmadığı oğlu Ersin Çetin’le arasını düzeltmek istedi. Bu sırada Hakkı Çetin ile Burhan Demir arasında tartışma çıktı. Hakkı Çetin, kendisine hakaret ettiği ve boğazını sıktığı gerekçesiyle Burhan Demir’i bıçakladı. Evli ve 2 çocuk babası Burhan Demir, hayatını kaybetti.
 
Hakkı Çetin, ’kasten adam öldürme’ suçundan ömür boyu hapis cezası istemiyle Zonguldak 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde tutuklu yargılandığı davada son kez hakim karşısına çıktı. Karar öncesi son sözü sorulan Hakkı Çetin, "Maktul ile oğlumla barışıp barışmama hususunda konuşuyorduk. Bana baskı yaptı. Boğazıma sarılınca bıçağı kendisine salladım. O sırada aşağıya doğru yuvarlanıp gitti. Ben onun bıçaklandığının farkında değildim. Pişmanım" dedi.
 
Mahkeme heyeti, sanık Hakkı Çetin’e önce ömür boyu hapis cezası verdi. Haksız tahrik hükümlerinin uygulanmasına yer olmadığına kanaat getiren mahkeme, verilen cezanın sanığın geleceği üzerindeki muhtemel etkilerini dikkate alarak cezayı 25 yıla düşürdü.

Yayın Tarihi : 08.12.2015 : 13:28

Etiketler : Oğlu    İle    Barışması    İçin    Baskı    Yapan    Kişiyi    Öldüren    Sanığa    Yıl    Hapis    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7585
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN