Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Uşak’ta 800 Kilo Esrar İmha Edildi

Uşak’ta 800 Kilo Esrar İmha Edildi
Uşak’ta polis, son 10 yılda yapılan operasyonlarda ele geçirilen 800 kilo esrar ile bir miktar sentetik uyuşturucu maddeyi yakarak imha etti.

 

Uşak İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, son 10 yılda yapılan 180 operasyonda ele geçirilen ve yargılama süreçleri tamamlanarak kesin kararları çıkan 800 kilo esrar ile bir miktar sentetik uyuşturucu maddeyi imha için hazırlıklarını tamamladı. Emniyet Müdürlüğü Atış Poligonu’na getirilen uyuşturucu; Uşak Vali Yardımcısı Mehmet Hulusi Kaya, Cumhuriyet Savcılığı ve polis nezaretinde, üzerine dökülen mazotla yakılarak imha edildi.
 
Emniyetin uyuşturucuya karşı ciddi çalışmalar yaptığını söyleyen Vali Yardımcısı Kaya, "Mevzuat gereği yargı aşaması tamamen tamamlanmış bu maddeler belirli süreler dahilinde komisyon nezaretinde imha edilmektedir" dedi. Gençlerin özentiyle uyuşturucu madde alışkanlığına başladığını ifade eden Kaya, "Maalesef genç yaşta uyuşturucu madde kullanımı son yıllarda artmıştır. Ancak emniyet güçlerimizin özverili çalışmaları sonucu bu durumu kontrol altına alma adına ciddi yol kat ettik. Kamuoyuna uyuşturucu maddelerin ne kadar zararlı olabileceğini anlatacak medyadır. Ailelere de bu konuda büyük görevler düşmektedir. Uyuşturucu ile mücadele çalışmalarımız aralıksız bir şekilde devam edecek" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 07.12.2015 : 17:57

Etiketler : Uşakta    Kilo    Esrar    İmha    Edildi    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1483
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN