Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Ertuğrul Özkök İfade Verdi

Ertuğrul Özkök İfade Verdi
Hürriyet gazetesi köşe yazarı Ertuğrul Özkök, usulsüz dinleme iddialarına ilişkin Ankara’da görülen dava kapsamında İstanbul Adalet Sarayı’nda ’müşteki’ sıfatıyla talimatla ifade verdi.

 

Avukatıyla birlikte Çağlayan’da bulunan İstanbul Adalet Sarayı’na gelen Özkök, mahkemede talimatla ifade verdikten sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı. Adliye önünde gazetecilere konuşan Özkök, "Ankara’da sürmekte olan bir dava için ifademe başvuruldu. Müşteki olarak çağırdılar beni. Ankara’da paralel denilen davaların birinde bir uyuşturucu kaçakçısının adını vererek benim telefon numaramı dinletmişler. Benden şikayetçi olup olmadığımı sordular. Ben de telefonlarımı kanunsuz olarak dinleyenler kimse onlardan şikayetçiyim dedim" dedi.
 
"KIDEMLİ BİR TELEFON DİNLEME MAĞDURUYUM"
 
"Bizim kaderimiz böyle 25 yıldan beri sık sık telefon dinleme olaylarının mağduru durumundayız" diyen Özkök, "Silivri davaları sürerken de aşağı yukarı 20 yıl önceki dinlenmiş telefon kayıtlarımı koydular önüme. Maalesef devletimizin, böyle çok kolay insanların özel hayatlarına girme, telefonlarımı dinleme alışkanlığı var. Ben bu alışkanlığın bu günde ortadan kalktığını zannetmiyorum. O yüzden de yüzlerce insan kanunsuz keyfi dinlemelerin mağduru oluyorlar. Ben de bunun mağdurlarından biri olarak geldim. Ama artık alıştım. Kıdemli bir telefon dinleme mağduruyum ben. 25 yıldan beri böyle bu hayatımda devam ediyor. İnşallah Türkiye’de bir gün gerçekten hukuk, adalet ve demokrasi gelir de keyfi telefon dinleme alışkanlıkları ortadan kalkar. Hepimiz telefonda rahatça konuşabilir hale gelebiliriz" ifadelerini kullandı.
 
"KADERİN TABİİ GARİP TECELLİSİ"
 
Özkök, açıklamasında şu ayrıntılara da yer verdi:
 
"Komik durumlar da çıkıyor. Bundan önce buraya geldiğimde İstanbul’dakiler de beni ’Tevhid Selam’ diye bir örgüt... Hayatımda orada duyduğum bir örgütün şüphelisi olarak dinlemişler. Kaderin tabii garip tecellisi. O örgütü eğer hayali bir örgüt ortaya çıkarsalardı ben de o örgütün içerisinde onların kafasında görünürmüşüm. O örgütün başındaki de bugünkü Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan’mış. Yani Tayyip Erdoğan’la aynı örgüt üyesi olarak da böylece adli kayıtlara geçmiş oldum. Bu da dinleme olaylarının insanlarla ilgili ne kadar trajikomik şeylere yol açtığını gösteriyor"

Yayın Tarihi : 07.12.2015 : 16:36

Etiketler : Ertuğrul    Özkök    müşteki    Sıfatıyla    İfade    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2691
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN