Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Torbalı’dan Lise Yapımı İçin 12 Dönüm Arsa Devri

Torbalı’dan Lise Yapımı İçin 12 Dönüm Arsa Devri
İzmir’in Torbalı Belediyesi, okul yapımı için hibe ettiği 50 dönümlük arsanın ardından bu kez de lise inşası için 12 dönümlük araziyi Milli Eğitim Bakanlığı’na devretti.

 

 
Torbalı Belediyesi, Kaymakamlığın ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün kente fen lisesi yapılması yönündeki talebi üzerine, Ayrancılar Mahallesi’nde bulunan 12 bin metrekarelik arsayı, Milli Eğitim Bakanlığı’na devretti. Konu, Torbalı Belediye Meclisi toplantısında da görüşülerek karara bağlandı. Gerekli imar düzenlemeleri de hayata geçirildi.
 
Eğitim öğretim yılının başında okul ve derslik yapılması için Milli Eğitim Bakanlığı’na 50 dönüm arsayı bedelsiz olarak tahsis ettiklerini hatırlatan AK Partili Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, "Eğitim öğretim konusunda bize gelen taleplere duyarsız kalma gibi bir lüksümüz yok. Göreve geldiğimiz günden itibaren eğitime destek olmayı önceliklerimiz arasına aldık. Daha önceki desteklerimize yenilerini ekleyeceğimizi söylemiştik. Bizden istenen talebi Belediye Meclisi’ne getirdik. Netice olarak da, fen lisesi için arsa talebi meclisimizden oybirliğiyle geçti. Eğitime sözde değil özde destek olduğumuzu bir kere daha ispatladık. Torbalı, eğitime, üretime geleceğe odaklandı" dedi.

Yayın Tarihi : 07.12.2015 : 13:19

Etiketler : Torbalıdan    Lise    Yapımı    İçin    Dönüm    Arsa    Devri    Bölge   


Yorumlar

1699
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLERReklam

YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN