Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Rotaryenlerden Kök Hücre Bağışı İçin Kampanya

Rotaryenlerden Kök Hücre Bağışı İçin Kampanya
Gündoğdu Rotary Kulübü "Kemik İliği Donörlüğü Bilinçlendirme Projesi" kampanyasına Dokuz Eylül Üniversite işbirliğiyle başladı.

 

 
Gündoğdu Rotary Kulübü ile Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi işbirliği ile düzenlenen kemik iliği donörlüğü bilinçlendirme projesine fon yaratmak amacıyla Fox TV haber spikeri Fatih Portakal’ın konuşmacı olarak katıldığı bir davet düzenledi. Mövenpik Otel’de düzenlenen ve yaklaşık 200 kişinin katıldığı davette konuşan Gündoğdu Rotary Kulübü Başkanı Mert Macit "Her yıl dünyada ve ülkemizde milyonlarca cana mal olan hastalıklarla mücadelede kemik iliği donörlerinin umutlarımızı yeşerten çabaları tıp dünyasına güç vermektedir. Birtüp kan ile başlayan donörlük; bir ışık bekleyen yaşamlar için hayat oluyor" dedi.
 
Proje ile ilgili desteği Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hematoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Ali Özcan’dan aldıklarını anlatan Gündoğdu Rotary Kulübü Proje Koordinatörü Prof. Dr. Banu Lebe "Kemik iliği nakli bazı kötücül kan hastalıkları, kemik iliği yetmezlikleri ve doğumsal kan hastalıklarının tedavisinde başvurulan yöntemlerden biridir. Ülkemizde akraba dışı kemik iliği gönüllü bağışçı sayısı oldukça düşüktür ve bunun en önemli nedenlerinden biri bu konuda halkın yeterli bilgi sahibi olmamasıdır. Ülkemizde yaklaşık bir dakika süren sistemle Sağlık Bakanlığı çatısı altındaki Türkiye Kök Hücre Koordinasyon Merkezi’ gönüllü bağışçı olabiliyorsunuz" şeklinde konuştu.
 
Sürdürülebilir bir proje olarak biri İstanbul ikisi İzmir’de olmak üzere düzenlenecek olan seminerler kapsamında yaklaşık 5 bin kişiye ulaşılması hedefleniyor.

Yayın Tarihi : 07.12.2015 : 12:16

Etiketler : Rotaryenlerden    Kök    Hücre    Bağışı    İçin    Kampanya    Bölge   


Yorumlar

1907
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN