Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Karşıyaka’da Belediye ve Üniversite İşbirliği

Karşıyaka’da Belediye ve Üniversite İşbirliği
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ve İzmir Üniversitesi Rektörü Kayhan Erciyeş, ilçede toplum sağlığını korumaya ve geliştirmeye yönelik çalışmalar, ortak bilimsel araştırmalar yapılması için protokol imzaladı.

 

 
Karşıyaka Belediyesi, İzmir Üniversitesi ile bir protokole imza attı. Belediye Başkanlık katında gerçekleşen buluşmaya İzmir Üniversitesi Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Beken, Tıp Fakültesi Dekanı İstemihan Tengiz, Dekan Yardımcısı Aydan Çelebiler ve belediye bürokratları katıldı. Protokol metni Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ve İzmir Üniversitesi Rektörü Kayhan Erciyeş arasında imzalandı.
 
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Bugün Karşıyaka Belediyesi olarak üniversiteler ve sivil toplum kuruluşlarıyla yaptığımız işbirliklerine yeni bir halka ekliyoruz. Kentimizde yaşayan insanların sağlık ve sosyal politikalarda en iyi hizmeti alması temel hedefimiz. İzmir Üniversitesi de son dönemde Karşıyakamızda sağlık alanında önemli atılımlar yaptı. Bu protokolü önemsiyoruz çünkü vatandaşlarımızın sağlık konusunda en iyi bilgilendirmeleri ve hizmeti almalarını istiyoruz. Bu işbirliğinin Karşıyaka halkına hayırlı olmasını diliyorum" dedi. Rektör Prof. Dr. Kayhan Erciyeş ise “İzmir Üniversitesi olarak bu işbirliğinden son derece mutluyuz. İmzaladığımız sözleşme sayesinde toplum ve Tıp Fakültesi bütünleşmiş olacak. Kentin ve halkın faydası için belediyemizle ortak çalışmalar yapacağız" diye konuştu.
 
NELER YAPILACAK?
 
Protokol kapsamında, Karşıyaka bölgesinde yaşayan halka yönelik, sağlığın korunması ve geliştirilmesi amacıyla eğitim programları hazırlanacak ve uygulanacak; toplantı, sempozyum ve atölye çalışmaları düzenlenecek. Halkın sağlık sorunlarının belirlenmesi, sağlığın geliştirilmesi ve biyopolitikaların oluşturulmasına yönelik ortak bilimsel araştırmalar, saha çalışmaları yapılacak. Halkın sağlık okuryazarlığı ve sağlık düzeyini yükseltici ortak sosyal etkinlikler düzenlenecek. Sağlık alanında çalışacak personelin hizmet öncesi ve hizmet içi uygulamalı eğitimlerine karşılıklı katkıda bulunulacak. İzmir Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencilerine, Belediye tarafından yürütülen uluslararası proje ve programlara katılımlarının sağlanması ve ulaşım, yurt vb. sosyal hizmetlerden yararlanmalarında imkanlar doğrultusunda destek verilecek.

Yayın Tarihi : 07.12.2015 : 12:15

Etiketler : Karşıyakada    Belediye    İşbirliği    Bölge   


Yorumlar

8699
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN