Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kırmızı Plakalı Araçla Sökeli Hemşehrilerine Gitti

Kırmızı Plakalı Araçla Sökeli Hemşehrilerine Gitti
Türkiye'nin ilk Roman milletvekili olan CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu, TBMM Başkanlık Divanı Katip üyesi seçilince söz verdiği kırmızı plakalı araçla ziyaretlerini sürdürüyor. İlk ziyaretini naylon çadırlarda yaşayan İzmir’in Urla İlçesi’ndeki Romanlar’a yapan Purçu, bu kez doğup büyüdüğü memleketi Aydın’ın Söke İlçesi’ne geldi.

 

Roman vatandaşların yoğun olarak yaşadıkları Söke’nin Atatürk Mahallesi’nde babası Selami Purçu ve annesi Ünzüle Purçu ile yakınlarının da aralarında bulunduğu kalabalık bir grup tarafından karşılanan Purçu, ziyaretlerini sürdüreceğini söyledi. CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu, "Kırmızı plakalı makam aracında bir Roman gencini gören vatandaşlarımızın benimle gurur duyduklarını, aldığım olumlu tepkilerden bir kez daha anladım. Beni gören Roman gençleri; örnek alıp, çalışılarak eğitimle kaderlerinin değişebileceği görmekteler. Artık daha çok Roman gencinin okuyacağına inanıyorum. Bu nedenle bu yöndeki ziyaretlerimin devamından yanayım" dedi.
 
Oğlunun bir gün TBMM makam aracıyla eve gelmesinin kendileri için sürpriz olmadığını söyleyen baba Selami Purçu, "Eğer Cumhuriyet Halk Partisi İktidara gelseydi, oğlumuz kesinlikle bakan olurdu. Onun kırmızı plakayla evine gelmesi hepimizi mutlu etti" diye konuştu.
 
Bazı Romanlar, kırmızı plakalı makam aracıyla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yayın Tarihi : 07.12.2015 : 11:53

Etiketler : Kırmızı    Plakalı    Araçla    Sökeli    Hemşehrilerine    Gitti    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6656
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN