Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


O Nine Artık Huzura Kavuşacak

O Nine Artık Huzura Kavuşacak
Ağrı'nın Doğubayazıt İlçesi’nde harabe bir evde tek başına yaşayan 70 yaşındaki Bedevi Çelik’in artık sıcak bir evi olacak. Doğubayazıt Belediye Başkanvekili DBP’li Mustafa Ergül’den yeni bir ev müjdesi alan Bedevi Nine, gözyaşlarını tutamadı.

 

Hiç evlenmeyen Bedevi Çelik, kardeşleri de evlenip gidince babadan kalan kerpiç evde yalnız kaldı. Evin oturulamayacak durumda olması nedeniyle Kaymakamlık tarafından  evin bahçesine kurulan çadıra yerleşti. Kaymakamlığın ve komşularının yardımıyla yaşamını sürdüren Bedevi Nine, havaların sıfırın altında 10 dereceye kadar düşmesi üzerine kerpiç evine döndü.
 
Yaşamının DHA tarafından haber yapılması üzerine Doğubayazıt Belediyesi ve yardımseverler harekete geçti. Doğubayazıt Belediye Başkanvekili Mustafa Ergül ile Belediye Başkan Yardımcısı Bülent Erişik, yaşlı kadını evinde ziyaret ederek kendisine gıda yardımında bulundu. Bedevi Çelik’in isteği üzerine Belediye Başkan vekili Mustafa Ergül, evin bahçesine yeni bir ev yaptırılacağının sözünü verdi.
 
’SICAK SUYU OLSUN’
 
Verilen söz üzerine gözyaşlarını tutamayan Bedevi Çelik, şunları söyledi:
 
"Bu bahçede doğdum, bu bahçede ölmek istiyorum. Yıllarca hep yağmurda bacası damlamayan, soğuk rüzgarı içeri almayan bir evimin olmasını istedim. Devlet defalarca beni yaşlı bakım yurtlarına götürmek istedi, ama kabul etmedim. Benim tek isteğim bana küçük ve sıcak bir ev yapsınlar. Özellikle sıcak suyu olsun ki abdest alırken üşümeyeyim."
 
SIRRI SAKIK: ARTIK KİMSESİZ DEĞİL
 
Bedevi Çelik haberi üzerine Ağrı Belediye Başkanı DBP’li Sırrı Sakık da twitter hesabından Bedevi Çelik’in yalnız olmadığını kendisine sahip çıkacaklarını belirtti. Sakık, "Doğubayazıt’taki 70 yaşındaki Bedevi Çelik annemizin dramından henüz haberim oldu. Kimsenin endişesi olmasın. Bedevi annemiz artık kimsesiz değil" dedi.

Yayın Tarihi : 07.12.2015 : 11:47

Etiketler : Artık    Sıcak    Bir    Yuvası    Olacak    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5091
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN