Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Düzeneği, Üniversiteli Ortaya Çıkardı

Düzeneği, Üniversiteli Ortaya Çıkardı
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Eğitim Fakültesi önünde bulunan bir bankanın ATM’sine kart bilgilerini kopyalamak için düzenek yerleştirildiği, öğrencilerden Cenan Dice’nin dikkati sayesinde ortaya çıktı. Polis, düzeneği yerleştiren kişi veya kişilerin tespit edilip, yakalanması için çalışma başlattı.

 

Cevatpaşa Mahallesi’ndeki ÇOMÜ Eğitim Fakültesi’nde Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü öğrencisi 23 yaşındaki Cenan Dice, dün saat 11.30 sıralarında, yakındaki bir ATM’den para çekme işlemine başlayan bir yaşlıya yardım etti. Dice, bu sırada kart giriş kısmındaki aparatın yerinden çıkmış olduğunu farketti. Şüphelenen Dice, durumu banka yetkilileri ile polise bildirdi. Gelen polis ve banka yetkilileri, ATM’ye kart bilgilerini kopyalama düzeneği yerleştirildiğini tespit etti. Polisin ATM’yi güvenlik şeridine alması ardından yerleştirilen kopyalama düzeneği, monte edildiği yerden söküldü. ATM’de parmak izi incelemesi de yapan polis, kopyalama düzeneğini incelemek üzere İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürdü. Dikkati sayesinde dolandırıcıların bu oyununu ortaya çıkaran üniversite öğrencisi Dice, şöyle dedi:
 
"Televizyonlarda bu tür olaylarla karşılaşılıp, mağdur olanlar olduğunu izliyorduk. Benzer bir durumla karşılaşınca yetkilileri aradım. ATM’ye kart kopyalama düzeneği yerleştirildiği ortaya çıktı. İnşallah kimse mağdur olmamıştır. Herkese, en azından işlem yaptıkları sırada kart yuvasını kontrol etmelerini tavsiye ediyorum. Eğer anormal bir durum görürlerse mutlakata yetkililere bilgi verip, diğer sırada ekleyen kişileri uyarsınlar. Kimse, binbir zorluklarla kazandığı paraları bu dolandırıcılara kaptırmasın, dikkatli olsunlar."

Yayın Tarihi : 07.12.2015 : 11:43

Etiketler : Dikkati    Atmdeki    Düzeneği    Ortaya    Çıkardı    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8509
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN