Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Sibirya Soğukları Göl Ve Dereleri Dondurdu

Sibirya Soğukları Göl Ve Dereleri Dondurdu
Doğu Anadolu Bölgesi’nde kar yağışının ardından etkili olan Sibirya soğukları hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Ardahan’daki Aktaş gölü ile Erzurum’un Oltu ilçesindeki dereler dondu.

 

Ardahan’ın Çıldır ilçesindeki, Türkiye ile Gürcistan sınırı arasında yer alan Aktaş Gölü’nün yüzeyi kara kışa direnemedi ve yüzeyi tamamen buz tuttu. Yaklaşık 27 bin metrekare alana sahip Aktaş Gölü’nün yüzeyini kaplayan buzun kalınlığı 10 santimetreyi buldu. Aktaş Gölünün buz tutmasıyla birlikte hayvanlarının su ihtiyacını köylüler buzları kırarak karşılıyor.
 
Erzurum’un Oltu ilçesine bağlı Gökçedere Mahallesi’ndeki Uzunoluk Mesire alanından akan dere de soğuklara yenik düştü. Uzunoluk deresinin her yıl Ocak ayında buz tuttuğunu belirten vatandaşlar, bu yıl dondurucu soğukların erken başladığını söyledi. Vatandaşlar, "Bu sene kış çok daha ağır geçecek gibi gözüküyor" dediler.
 
AĞRI: -17
 
Öte yandan Doğu Anadolu Bölgesi, dün geceden itibaren Sibirya soğuklarının etkisi altına girdi. Meteoroloji Bölge Müdürlüğü uzmanları, vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı. Bölgede dün gece yapılan ölçümlerde ise en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında olmak üzere Ağrı’da 17, Kars’ta 15, Erzurum’da 12, Ardahan’da 10, Iğdır’da 6, Erzincan ve Muş’ta 5 dereceyi buldu.

Yayın Tarihi : 07.12.2015 : 11:41

Etiketler : Doğuda    Sibirya    Soğukları    Göl    Dereleri    Dondurdu    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4118
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN