Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


8 Köpek ve 4 Kediyi Telef Ettiler

8 Köpek ve 4 Kediyi Telef Ettiler
Muğla'nın Milas İlçesi’nde, 1’i Ören Sahil Güvenlik Komutanlığı’na ait 8 köpek ile 4 kedi, tarım ilacı karıştırılmış kıyma ile zehirlenerek, telef edildi. 3 köpek, sahipleri tarafından zamanında müdahaleyle kurtarıldı. Jandarma, zehirli kıymayı bırakan kişi veya kişilerin belirlenip yakalanması için çalışma başlattı.

 

Ören Mahallesi’nde, 4-5 Aralık tarihleri arasında kimliği belirsiz kişi veya kişilerce bırakılan tarım ilacı karıştırılmış kıymayla 11 köpek ve 4 kedi zehirlendi. Zehirlenen hayvanlar arasındaki 8 köpek ile 4 kedi telef oldu. Telef olan köpekler arasında Ören Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın 5 yaşındaki ’Jessy’ isimli köpeğinin de olduğu, veterinerin yaptığı iğneye rağmen acı içinde kıvranarak can verdiği belirtildi. Zehirlenen köpeklerden 3’ü sahiplerinin durumu erken farkedip, gerekli müdahalede bulunmasıyla telef olmaktan kurtuldu.
 
"BU DEFA BEN ZEHİRLEMEDİM"
 
Jandarma olayın ardından şüpheli olarak daha önce aynı suçtan yakalanıp, 500 lira para cezasına çarptırılan 59 yaşındaki emekli ziraat mühendisi A.G.’yi gözaltına aldı. A.G. ifadesinde, "Daha önce bazı köpekleri bana saldırdıkları için zehirlemiştim. Ancak, bu defa ben yapmadım. Kimin yaptığını bilmiyorum" dediği belirtildi. İfadesi alınan A.G., serbest bırakıldı.
 
Hayvanların zehirlenerek telef edilmesine tepki gösteren Ören Mahallesi sakinlerinden 45 yaşındaki Cevriye Ateş, son iki haftada bahçesinde beslediği bir köpek ve kendinin telef edildiğini anlattı. Ateş, "Vicdansızlar zehirli yiyecekleri tüm bahçe sokak ve parklara atmaya başladılar. Gerekli önlemler alınmazsa daha da ciddi sıkıntılar yaşanabilir" dedi.
 
Jandarma kedi ve köpeklerin telef edilmesiyle ilgili soruşturmanın sürdüğünü, tarım ilacı karıştırılmış kıymaları bırakan kişi veya kişilerin tespiti edilip, yakalanmasına çalışıldığını bildirdi.

Yayın Tarihi : 07.12.2015 : 11:40

Etiketler : Tarım    İlaçlı    Kıyma    İle    Köpek    Kediyi    Telef    Ettiler    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7741
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN