Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Eğlenmek Parayla Değil, Mamayla

Eğlenmek Parayla Değil, Mamayla
Edirne’de sosyal paylaşım sitesi üzerinden örgütlenen ‘Edirne patileri’ isimli hayvan sever grubu, sokak hayvanları için ‘parayla değil, mamayla’ sloganıyla etkinlik düzenledi. Bir bardaki eğlence gecesine gelenlerden girişte para yerine yanlarında getirdikleri mamalarla içeri girdi.

 

Edirne’de sokak hayvanlarına yardım etmek için sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinde ‘Edirne patileri’ isimli grup kuran Sema Selçuk ve hayvan sever dostları, hayvanların mama ihtiyaçlarını karşılamak için ‘parayla değil, mamayla’ sloganıyla ilginç bir etkinliğe imza attı. Sosyal paylaşım sitesi üzerinden ve yerel sanatçıların konser vereceği etkinliğe geleceklerin para yerine kedi ve köpek mamalarıyla gelmeleri istendi. Kısa sürede büyük yankı uyandıran etkinlik bu akşam Orpheus barda düzenlendi. Geceye katılmak isteyenler para yerine girişte yanlarında getirdikleri kedi yada köpek mamalarını vererek içeri girdi.
 
Kış aylarında hayvanların mama bulmakta güçlük çektiklerini ifade eden grubun kurucularından hayvan sever Sema Selçuk, “Biz sosyal medya üzerinden hayvanlara yardım etmek amacıyla ‘Edirne patileri’ isimli bir grup kurduk. Daha öncede gönüllü olarak bir çok etkinlik yaptık. Bu etkinliğimizin amacı, kış aylarında mama bulmakta güçlük çeken sokak hayvanlarına yardımcı olabilmek. Bu etkinlik gecesinde bir çok hayvan severi bir araya getirdik. Şu anda çok mutluyuz. Herkes elinde mamasıyla geldi. Buradaki konsere ve etkinliğe giriş parayla değil, sloganımızda olduğu gibi mamayla. Gelenler yanlarında getirdikleri mamaları bizlere verip içeri giriyorlar. Buradaki amacımız sokak hayvanlarına yardımcı olmaktı, bunu başardığımız için çok mutluyuz” diye konuştu.
 
Gece yerel sanatçılar Müjdat Kadam, mamasıyla gelenlere teşekkür ederek, “Daha önce hep para için program yapmıştık, şimdi mama için yapıyoruz. Bu da çok keyifliymiş” dedi. Ellerinde mamalarla etkinlik gecesine gelenler ise yerel sanatçıların çaldığı şarkılarla gönüllerince eğlendi.

Yayın Tarihi : 06.12.2015 : 22:30

Etiketler : Bu    Barda    Eğlenmek    Parayla    Değil    Mamayla    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7095
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN