Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Haşim Taçi İddialı Konuştu

Haşim Taçi İddialı Konuştu
Kosova Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Haşim Taçi, önümüzdeki yılın Şubat ayının ilk bölümünde Kosova’nın yeni Cumhurbaşkanı olacağını söyledi.

 

Haşim Taçi, Ocak ayının sonlarında Cumhurbaşkanlık seçimi sürecine gireceğini bildirirken, koalisyonun genişlemesi olmayacağını da duyurdu. Taçi, “İktidar başında bulunduğum PDK partisinin hakkı“ dedi. Taçi, koalisyon partneri LDK ile varılan anlaşma doğrultusunda Cumhurbaşkanlık sürecinin başlatılmamasına hiçbir neden olmadığını belirtti. Taçi, Anayasa ile öngörülen şekilde Cumhurbaşkanı seçimi gerçekleşeceğini belirtti.
 
Taçi, iki muhalefet partisinin 5 milletvekilinin tutuklanmasına değinerek, siyasi süreçlerin adli sistemden ayrı tutulması gereğine işaret ederek, kimsenin hukukun üstünde olmadığını vurguladı. İletişim şekillerini bulmak gereğine işaret eden Taçi, siyasi partilerin arasında ayrıştırıcı unsurlardan çok birleştirici unsurların var olduğunu belirtti. Koalisyonun genişlemesi veya erken seçimler ihtimali söylentilerine de değinen Taçi, koalisyonun genişlemesine sebep olmadığını söylerken, koalisyonun 89 milletvekili olduğunu ve seçimlerin 2018’de yapılacağını vurguladı. Haşim Taçi’nin bu açıklamasının ardında, Kosova basını Cumhurbaşkanı Atifete Yahyaga’nın görev süresinin 1 Nisan’a kadar olduğunu hatırlatarak Şubat ayında Taçi, Cumhurbaşkanı görevine seçildiği takdirde Atifete Yahyaga’nın, konuyu Anayasa Mahkemesine taşıyabileceğini vurguladı.
 

Yayın Tarihi : 06.12.2015 : 17:07

Etiketler : Haşim    Taçi    Şubatta    Kosova    Cumhurbaşkanı    Olacağım    Dış    Haberler    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4701
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN